2024-04-20 @ 06:44 EEST
Севиля шокира Валенсия в края и се класира за финала
Спорт Успехът на "прилепите" с 3:1 не бе достатъчен

Валенсия срази у дома Севиля с 3:1 в реванш от полуфиналите на Лига Европа, но отпадна с общ резултат 3:3 заради по-малко отбелязани голове на чужд терен. „Прилепите” бяха загубили с 0:2 в първата среща, но както и срещу Базел на четвъртфиналите отново показаха страхотна игра пред собствена публика, обръщайки общия резултат до 3:2, но в добавеното време Стефан Мбия класира андалусци за финала в Торино на 14 май.

Мачът на „Местая” започна равностойно, а домакините успяха да поведат при първата си по-опасна атака в 14-ата минута, когато Едуардо Варгас изведе Софиан Фегули, който финтира съперник и разстреля рожденика Бето за 1:0. Голът вдъхна надежди на „прилепите” и в 26-ата минута те напълно заличиха пасива си от първия мач, след като Хуан Бернат центрира отляво, а бразилецът Жонас с глава прати топката в напречната греда, след което тя се удари в гърба на Бето, за да влезе във вратата му за 2:0. До края на полувремето домакините продължиха да бъдат по-активни, но нови попадения не паднаха.

След почивката натискът на „прилепите” продължи и даде резултат в 69-ата минута, когато защитниците на Севиля не изчистиха топката след центриране от корнер и Жереми Матийо от близка дистанция се разписа за 3:0. Този резултат вече класираше Валенсия на финал и „прилепите” се дръпнаха в защита, а андалусци се хвърлиха в атака да търсят попадение, което да ги прати в Торино. Отбраната на домакините се пропука в четвъртата минута от даденото петминутното допълнително време на срещата, след като Стефан Мбия се разписа с глава за крайното 3:1 и шокира „прилепите”.

Така Севиля се класира за финала на турнира и ще спори за трофея на 14 май в Торино.

Валенсия - Севиля 3:1
(0:2 в първата среща)
1:0 Софиан Фегули (14), 2:0 Бето (26-авт.), 3:0 Жереми Матийо (70), 3:1 Стефан Мбия (90+4)

Стадион: "Местая"
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

Стартови състави
Валенсия: 1.Диего Алвес, 20.Рикардо Коща, 22.Жереми Матийо, 12.Жоао Перейра, 42.Сейду Кейта, 8.Софиан Фегули, 21.Дани Парехо, 14.Хуан Бернат, 7.Жонас, 17.Едуардо Варгас, 2.Пабло Пиати
Резерви: Гуайта, Хави Фуего, Бараган, Мичел, Роберт Ибанес, Картабия, Хосе Гая
Треньор: Хуан Антонио Пици

Севиля: 13.Бето, 3.Фернандо Наваро, 21.Николас Пая, 2.Федерико Фацио, 6.Даниел Карико, 23.Коке, 40.Стефан М'Бия, 11.Иван Ракитич, 20.Витоло, 19.Хосе Антонио Рейес, 9.Карлос Бака
Резерви: Хави Варас, Диго Фигуейраш, Марин, Ибора, Алберто Морено, Хайро Самперио, Гамейро
Треньор: Унай Емери

Севиля шокира Валенсия в края и се класира за финала | 0 брой коментари | Регистрация