2024-04-20 @ 15:54 EEST
ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА 07 - ЧЕТВЪРТИ В БЪЛГАРИЯ
СпортЮношите старша възраст на Добруджа 07 завършиха на четвърто място в крайното класиране на държавното първенство по волейбол. Илия Петков бе удостоен с наградата за най-добър централен блокировач.

В малкия финал добричлии отстъпиха с 1-3 гейма от Левски Бол, съобщават от пресцентъра на ВК Добруджа 07. Двубоят се игра в зала "Васил Симов" в столицата. "Сините" спечелиха първата част с 25-16 точки. Във втория гейм гостите от Добрич надделяха с 25-19, но в следващите две части състезателите на Левски Бол оставиха съперника си на 18 и 21 точки.

В своята предварителна група на финалния турнир добруджанци записаха две победи с 3-0 над Арда и с 3-2 над силния отбор на Виктория волей. Единственото поражение дойде от Левски Бол с 3-0 гейма. На полуфиналите добричлии допуснаха загуба с 3-0 от тима на ЦСКА, който днес стана шампион с 3-2 над Пирин.