2024-04-18 @ 19:08 EEST
СТОЙКА ПЕТРОВА СТАНА ЕВРОПЕЙСКА ШАМПИОНКА
СпортСветлана Каменова се окичи със сребро

Добричлийката Стойка Петрова стана европейска шампионка по бокс в категория до 51 килограма. На финала Стойка Петрова спечели без борба срещу Саяна Сагатаева /Русия/, която не се качи на ринга. Треньорският щаб и лекарят на сборния отбор на Русия спряха Саяна Сагатаева от финалния мач поради сериозна контузия на носа на рускинята. Стойка Петрова стигна до златото на ринга в Букурещ с три убедителни победи по точки и една служебна победа - на финала. На осминафиналите Стойка Петрова победи по точки Ева Мария Фернандес /Испания/ с пълно единодушие на съдиите - 3:0. На четвъртфиналите Стойка Петрова победи повече от убедително олимпийската шампионка от Лондон-2012 и двукратна европейска шампионка от Катовице-2011 и Ротердам-2013 Никол Адамс /Англия/, като и тримата странични съдии точкуваха за българката, а след това на полуфиналите Стойка Петрова отново победи убедително по точки Каталин Анчин /Унгария/. Във финала в категория до 57 килограма другата добричлийката в националния тим - Светлана Каменова, загуби по точки от Зинаида Добринина /Русия/ и остана със сребърен медал. Съдиите присъдиха победа по точки с 3:0 за рускинята. България е на второ място в класирането по медали на европейското първенство по бокс за жени. На ринга в Букурещ българският национален отбор по бокс за жени със старши треньор Павел Сяров спечели 1 златен медал, 2 сребърни и 1 бронзов медал. На първо място в класирането по медали е отборът на Русия - 2 златни медала, 1 сребърен и 3 бронзови медала.