2024-04-24 @ 07:24 EEST
ТИМЪТ НА СВИЛЕНГРАД СПЕЧЕЛИ "МЛАД ОГНЕБОРЕЦ"
Туризъм280 млади огнеборци се впуснаха в надпревара по пожаро-приложен спорт За 15 път Албена бе домакин на националната надпревара "Млад огнеборец". За приза спориха 28 тима - първенците от всички области в страната, съобщи ръководителят на състезанията, които бяха в рамките на два дни - събота и неделя, комисар Стефан Стефанов.

Отборите се състезаваха в две дисциплини - бойно разгръщане на пътека, която се проведе в събота на поляната до управлението на курорта, и щафета с препятствия 4 по 100 м, който бе в неделя на стадион "Албена". "Състезанието е ежегодно, като в него се използват елементи от ежедневната дейност на пожарникарите по правилата нан международната организация на пожарникарите CTIF. България е член на тази организация близо 100 години" - добави още Стефанов. Победителят от двудневната надпревара ще представи страната ни догодина на международното състезание по пожаро-приложен спорт, като миналата година националният първенец тимът на тийнейджърите от Свиленград, представиха България в международната надпревара във Франция и заеха почетното 10-о място от 70 отбора, допълни Стефанов. Специално за откриването на националния шампионат гост в Албена бе главен комисар Николай Николов, директор на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението". Той пожела на състезателите успех, да не получат травми и да не се сърдят, а да покажат екипност. Миналогодишният първенец тимът на Свиленград внесе представителното знаме на младежките отряди, а домакините от област Добрич вдигнаха националния флаг, след което започна и оспорваната надпревара. След врата състезателни дни, в комплексното класиране купата спечели отново отрядът на СОУ „Д-р Петър Берон“ от Свиленград. Младите огнеборци от разградското училище СОУ „Никола Икономов“ заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СОУ „Н. Вапцаров“, от Айтос. Всички участници получиха предметни награди и грамоти. Призовете на победителите бяха връчени от директора на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ главен комисар Николай Николов. НДТ