2024-04-19 @ 02:39 EEST
16 години по-късно Колумбия се завърна с победа
СпортСлед 16 години отсъствие от световни първенства Колумбия се завърна с победа на Мондиала в Бразилия. Пред погледа на контузената звезда Фалкао играчите на Хосе Пекерман надделяха над Гърция с 3:0 и дадоха заявка за първото място в групата. Попаденията бяха дело на Пабло Армеро, Теофило Гутиерес и Хамес Родригес

Срещата започна отлично за колумбийците, които излязоха напред в резултата още в 5-ата минута. Куадрадо финтира защитник, пусна топката успоредно на вратата, Гутиерес прескочи кълбото, а Армеро простреля вратаря за 1:0.

Гърция отвърна с няколко опасни атаки, а като цяло двата тима почти не задържаха топката в средата на терена. Атаките към двете врати се редяха една след друга, като не липсваха и грубите влизания, които да развалят доброто впечатление.

След почивката Фернандо Сантош направи две бързи смени с идеята да промени развоя на срещата, но вместо това гол падна отново във вратата на Карнезис.

В 58-ата минута Теофило Гутиерес вкара топката в мрежата, след като засече центриране от корнер, продължено от Агилар - 2:0.

Попадението уби ентусиазма на гърците, а темпото на игра спадна. В минутите между 70-ата и 80-ата треньорите направиха общо пет смени, което накъса играта, а гърците вече се бяха предали.

В последните секунди на срещата звездата на Колумбия Хамес Родригес развинти защитата на Гърция и с удар по земята оформи крайното 3:0.

Другата среща в групата е между Кот Д'Ивоар и Япония.

СХЕМИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА
Колумбия (4-4-2): Хосе Пекерман заложи на 4-4-2, като на върха на атаката бяха Гутиерес и Ибарго за сметка на Бака и Мартинес. Крайните полузащитници Куадрадо и Санчес се включваха дейно по фланговете, а в същото време помагаха добре и на бековете.

Гърция (4-5-1): Фернандо Сантош заложи на 4-5-1, която преливаше в 4-3-3 при атаките на тима. Теофанис Гекас бе на върха на атаката, а към него се вклюваха Салпинидис и Самарас. Коне направи добро впечатление с играта си и явно бе получил свобода да стреля от всякакви позиции. Бековете Манолас и Холебес бяха бавни и често изпускаха атакуващите по крилата колумбийци.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ
Попадението на Теофило Гутиерес за 2:0, което прекърши устрема на гърците да изравнят резултата.

Срещата по минути - ТУК!

Програма и класиране на Група "С" - ТУК!

1:0 Пабло Армеро (5), 2:0 Теофило Гутиерес (58), 3:0 Хамес Родригес (90+3)
СЪСТАВИ
Колумбия: 1.Давид Оспина, 3.Марио Йепес, 2.Кристиан Сапата, 18.Хуан Сунига, 7.Пабло Армеро (74- 16.Сантяго Ариас), 11.Хуан Куадрадо, 6.Карлос Санчес, 8.Абел Агилар (69- 15. Алекс Мехия), 10.Хамес Родригес,14.Виктор Ибарбо, 9.Теофило Гутиерес (76- 21.Джаксън Мартинес)
Селекционер: Хосе Пекерман
Жълт картон: Карлос Санчес
Гърция: 1.Орестис Карнезис, 15.Василис Торосидис, 19.Сократис Папастатопулос, 4.Костас Манолас, 20.Хосе Холебас, 14.Димитриос Салпингидис (57- 18.Янис Фетфацидис), 21.Костас Кацуранис, 2.Янис Маниатис, 8.Панайотис Коне (78- 10.Йоргос Карагунис), 7.Йоргос Самарас, 17.Теофанис Гекас (64- 9.Костас Митроглу)
Алиреза Фахани (Иран)

ПРОГРАМА НА СВЕТОВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ФУТБОЛ - БРАЗИЛИЯ 2014 - ПРЕДСТАВЯМЕ И ОТБОРИТЕ, ПЪЛНА ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА ЗА ПЪРВЕНСТВОТО

16 години по-късно Колумбия се завърна с победа | 0 брой коментари | Регистрация