2024-04-25 @ 19:36 EEST
Аржентина с икономична победа над Босна и Херцеговина
СпортАржентина стартира с победа участието си на Мондиал 2014. Лео Меси и компания повалиха дебютанта на световни финали Босна и Херцеговина с 2:1 в мач от група F. Успехът им дойде лесно, а аржентинците не играеха и на пълни обороти. Срещата на свещения “Маракана” започна кошмарно за балканците.

Още в 3-ата минута след центриране в пеналта на Босна и Херцеговина последва серия от рикошети. Топката се отклони от крака на Сеад Колашинац и спря зад гърба на безпомощния страж Бегович - автогол и 1:0! Отговорът на балканците последва бързо. В 13 –ата минута Мисимович изведе с перфектен пас Хайрович сам срещу Ромеро. Вратарят на Аржентина обаче внимаваше и изби топката пред краката на босненеца. В 33-ата минута пък Масчерано опита да изненада Бегович, стражът спаси с вещина. В 41-ата минута дойде най-опасното положение пред Ромеро. Лулич засече с глава центриране от корнер, вратарят с мъка изби силния удар. На почивката Алехандро Сабея извърши двойна смяна - Игуаин и Гаго влязоха на местата на Родригес и Кампаняро. Това даде резултат и натискът на аржентинците се засили. В 65 – ата минута логичното се случи. Лео Меси тръгна на пробив почти от центъра на терена, размени пасове с резервата Игуаин и с левачката простреля Бегович за 2:0, след като преди това топката се отби от гредата!

Въпреки това момчетата на треньора Сафет Сушич не се предадоха. В 84 – ата минута Ведад Ибишевич беше изведен перфектно зад гърба на аржентинската защита от Лулич. Нападателят стреля между краката на вратаря Ромеро и намали резултата - 2:1.

Аржентина спечели десет и загуби само един от последните си 13 мача на световно първенство (2 равенства). „Гаучосите“ записаха едва трета победа в последните си 10 мача срещу европейски отбори на планетарни шампионати. Босна и Херцеговина е единственият дебютант на Мондиал 2014. След Втората световна война най-доброто постижение на дебютанти на световни първенства е трето място – постигано от Португалия (1966) и Хърватия (1998).

Лионел Меси вкара втория си гол на световно първенство, а е изиграл 661 минути. Аржентина беше най-резултатният отбор в квалификациите в Южна Америка – 35 реализирани попадения.

ТАКТИЧЕСКИТЕ СХЕМИ
Аржентина (4-4-2): Алехандро Сабея избра офанзивна схема на игра. В предни позиции оперираха Лионел Меси и Серхио Агуеро, подкрепяни от Анхел ди Мария. В защита играеха Кампаняро, Гарай, Рохо и Фернандес. Сабалета, Родригес и Масчерано бяха в халфовата линия.

Босна и Херцеговина (4-4-1-1): Сафет Сушич избра атаката да бъде водена от суперзвездата Един Джеко, а зад него действаха Миралем Пянич и Звездан Мисимович. Пянич, Бешич, Хайрович и Лулич уплътняваха средата на терена.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ
Вторият гол на Аржентина. С попадението си мегазвездата Лео Меси реши на практика всичко.

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ -ТУК!
ПОДРОБНА СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ НА ГРУПА F - ТУК!

1:0 Сеад Колашинац (3-автогол), 2:0 Лео Меси (65), 2:1 Ведад Ибишевич (84)
СЪСТАВИ
Аржентина: Серхио Ромеро, Пабло Сабалета, Федерико Фернандес, Есекил Гарай, Маркос Рохо, Макси Родригес (46 - Гонсало Игуаин), Хавиер Масчерано, Анхел ди Мария, Лионел Меси, Уго Кампаняро (46 - Фернандо Гаго), Серхио Агуеро (87 - Лукас Билия)
Жълт картон: Маркос Рохо
Босна и Херцеговина: Асмир Бегович, Менсур Муйджа (69 - Ведад Ибишевич), Емир Спахич, Сеад Колашинац, Ермин Бичакчич, Изет Хайрович (71 - Един Вишча), Мухамед Бешич, Миралем Пянич, Звиездан Мисимович (74 - Харис Медунанин), Сенад Лулич, Един Джеко
Джамел Хаймуди (Алжир)

Аржентина с икономична победа над Босна и Херцеговина | 0 брой коментари | Регистрация