2024-04-20 @ 04:00 EEST
СпортНационалният ансамбъл на България за жени спечели златен медал на финала на пет чифта бухалки и бронзов на три топки и две ленти на финалите на отделните уреди на 30-о европейско първенство по художествена гимнастика, което започна вчера в Баку (Азербайджан). Ансамбълът е в състав Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска-Величкова и Христиана Тодорова с треньор Ина Ананиева.

Българките изиграха страхотно съчетанието си и получиха оценка от 17.766 точки и оставиха на второ място Русия, шампион в многобоя, който остана със 17.633 точки. На трето място е Испания със 17.550 точки. На три топки и две ленти българките завършиха трети със 17.583 точки. Българките заслужаваха по-предно класиране, но съдиите ги останаха след Русия и домакините от Азербайджан. Русия получи оценка от 18.366 точки, а Азербайджан - 17.650 точки. Така България завършва участието си на европейското първенство с три мелала - 1 златен и два бронзови. Освен ансамбъла Боряна Калейн взе бронз при девойките на финала на топка. Ансамбълът за жени се класира на четвърто място в многобоя, а при девойките отборно България зае четвърто място.

АНСАМБЪЛЪТ НА БЪЛГАРИЯ ЗА ЖЕНИ СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ НА ФИНАЛА НА ПЕТ ЧИФТА БУХАЛКИ | 0 брой коментари | Регистрация