2024-04-25 @ 13:16 EEST
Германия разпиля Португалия в мач №100 на световни финали
СпортТрикратният световен шампион Германия разби с 4:0 Португалия в първия мач за двата отбора от група "G" на Мондиал 2014. За Бундестима това бе двубой №100 на световни финали.

В тази среща стана факт и първият хеттрик в Бразилия, като в негов автор се превърна Томас Мюлер. Голмайсторът на последното световно първенство в ЮАР се разписа в 12-ата минута от дузпа, в края на първото полувреме и в 78-ата минута. Другото попадение отбеляза Матс Хумелс малко след половин час игра, след като с глава засече центриране от корнер.

Португалците пък завършиха двубоя с човек по-малко. В 36-ата минута Пепе бе изгонен с директен червен картон. Защитникът наби глава на Томас Мюлер, след като преди това го удари в лицето при борба за топката.

Иберийците изненадващо не показа нищо, а Кристиано Роналдо бе тотално изолиран от играта. Четвърт час преди края на редовното време възпитаниците на Паоло Бенто имаха основателни претенции за дузпа, след като Едер бе повален от Хьоведес в накзателното поле. Сръбският съдия Милорад Мажич обаче бе на друго мнение.

До края Бундестимът държеше изцяло инициативата, а Нойер на два пъти отрази мощни удари на Кристиано Роналдо.

ТАКТИЧЕСКИТЕ СХЕМИ
Германия (4-3-3):
Йоахим Льов заложи на изцяло офанзивна схема на игра. Йозил и Гьотце подпомагаха по крилата изнесения в предни позиции Томас Мюлер. Филип Лам, Сами Кедира и Тони Кроос пък обгрижваха средната линия. В защитния вал на бековете бяха разположени Джером Боатенг и Бенедикт Хьоведес, докато партньори в защита бяха Пер Мертезакер и Матс Хумелс.

Португалия: (4-3-3): Селекционерът на Португалия Паоло Бенто също като Льов разчиташе на крила, в лицето на Нани и Роналдо, които бяха водени от Алмейда на върха. Зад тях пък играта се организираше от Велосо, Моутиньо и Мейрелеш. Перейра, Пепе, Алвеш и Коентрао пък трябваше да спират германските атаки.

КЛЮЧОВИЯТ МОМЕНТ
Изгонването на Пепе в 36-ата минута за удар без топка срещу Томас Мюлер. В края на полувремето нападателят отбеляза втория си гол в срещата, с което направи резултата 3:0.

СЪДИЯТА
Милорад Мажич се справи безупречно със срещата. Показа заслужен червен картон на Пепе за удар без топка. Дузпата, която отсъди в 12-ата минута, бе категорична и безспорна. Единствената му грешка бе, че в 75-ата минута не посочи бялата точка в полза на Португалия. Тогава Хьоведес повали Едер около дузпата, след като бе изпреварен в борбата за топката.

ПОДРОБЕН РЕПОРТАЖ НА МАЧА ПО МИНУТИ - ТУК
ПОДРОБНА СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ НА ГРУПА "G" - ТУК

4:0
1:0 Томас Мюлер (12-д), 2:0 Матс Хумелс (32), 3:0 Томас Мюлер (45+1), 4:0 Томас Мюлер (78)

Съставите
ГЕРМАНИЯ: 1. Мануел Нойер, 20. Джером Боатенг, 5. Матс Хумелс (73 - 21. Шкодран Мустафи)21, 17. Пер Мертезакер, 4. Бенедикт Хьоведес, 6. Сами Кедира, 16. Филип Лам, 18. Тони Кроос, 8. Месут Йозил (62 - 9. Андре Шюрле), 19. Марио Гьотце, 13. Томас Мюлер (82 - 10. Лукас Подолски)
ПОРТУГАЛИЯ: 12. Руи Патрисио, 21. Жоао Перейра, 3. Пепе, 2. Бруно Алвеш, 5. Фабио Коентрао (65 - 19. Андре Алмейда), 4. Мигел Велосо (46 - 13. Рикардо Коща), 8. Жоао Моутиньо, 16. Рикардо Мейрелеш, 7. Кристиано Роналдо, 9. Уго Алмейда (28 - 11. Едер), 17. Нани
Асистенти:
Милорад Ристич (Срб) и Далибор Джурджевич (Срб)
Четвърти съдия:
Алиум (Камерун)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ НА СВЕТОВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ФУТБОЛ - БРАЗИЛИЯ 2014 - ПРЕДСТАВЯМЕ И ОТБОРИТЕ, ПЪЛНА ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА ЗА ПЪРВЕНСТВОТО

Германия разпиля Португалия в мач №100 на световни финали | 0 брой коментари | Регистрация