2024-04-16 @ 15:04 EEST
СпортАдриан Андреев и Гергана Топалова спечелиха титлите на единично от Държавното лично първенство до 14 години "Девин къп", което се проведе в курорта Албена. Двамата си тръгват с по два трофея, тъй като вчера спечелиха и на двойки.

При юношите водачът в схемата Андреев надигра на финала съотборника си в "Левски" и поставен под №2 Леонид Шейнгезихт след обрат с 2:6, 6:0, 7:6(4). Двубоят, както и мачът за титлата при девойките, се изиграха в Добрич, на кортовете на ТК "Изида", заради дъжда в КК "Албена".
Несменяемият победител в турнирите до 12 години Адриан губеше с 1:4 гейма в заключителния трети сет, но намери сили да изравни и да спечели мача в тайбрека. Андреев е шампион на двойки заедно с Шейнгезихт. Гергана Топалова взе титлата при девойките. В също много оспован финал състезателката на ТК "Локомотив" (Пловдив) надделя над държавната шампионка в зала Симона Борисова ("Локо98" - Пловдив) със 7:5, 6:7(4), 6:4. Топалова и Сара Маздрашка ("ОК спорт") са първи на двойки.

Адриан Андреев и Гергана Топалова спечелиха титлите на единично от Държавното лично първенство до 14 години "Девин къп" | 0 брой коментари | Регистрация