2024-04-19 @ 18:36 EEST
Хасково изненада шампионите още на старта
Спорт Отборът на Лудогорец започна защитата на шампионската си титла по шокиращ начин, след като загуби с 0:1 при гостуването си на Хасково в мач от първия кръг на "А" група.

Първенците в последните три години бяха изненадани от гол на Дончо Атанасов в 42-та минута, а до края така и не успяха да отговорят на удара. По този начин "орлите" повториха старта си от миналия сезон, когато в първия кръг отново загубиха с 0:1 при гостуване на новак - Любимец. Преди година след това поражение бе уволнен наставникът Ивайло Петев, но сега надали ще се стигне до такива сътресения при разградчани.

В другия откриващ мач на шампионата Славия победи Марек с 4:1. Двубоят на стадион в квартал "Овча Купел" започна отлично за "белите", които поведоха с гол още в 15-та секунда, дело на Карлос Фонсека. В 14-та минута Мишел Платини удвои от дузпа, а малко преди почивката Станислав Генчев отбеляза трети гол за домакините. През втората част Петър Тончев върна един гол за дупничани, но това бе всичко, до което стигнаха гостите. В продължението на мача новото попълнение на Славия Вилиан Бижев оформи крайното 4:1. /БГНЕС