2024-03-29 @ 16:35 EET
УСПЕШНО ПРЕДСТАВЯНЕ ЗА ПЛУВЦИТЕ НА ДОБРУДЖА
Спорт 14 медала завоюваха състезателите на СКПС Добруджа на турнир по плуване «Александър Русев» в комплекс «Олимпия» в Русе. В проявата се включиха 140 деца в 4 възрастови групи. Отборът от Добрич, чиято спортна база е в плувен комплекс «Русалка», бе представен от Димитър Радушев, Станислава Сарандева, Максим Михайлов, Брам Шриър, Мирела Светлинова, Теодора Недева и Мануела Минчева.

В 4 дисциплини Мануела Минчева се финишира втора. Митко Радушев спечели 1 сребърен и 3 бронзови медала. С 4 отличия – 3 сребърни и 1 бронзов медал си тръгна Мирела Светлинова. Максим Михайлов и Брам Шриър достигнаха до бронзовите медали.
В най-атрактивните дисциплини – щафетите, състезателите на Добруджа също се наредиха сред най-добрите. Момчетата завършиха седми, а микса от двама плувци на Добруджа и двама от Черно море се класира на четвърта позиция.
Медалите за добруджанци са първите за клуба от национално състезание, след като той бе създаден преди година.
След две седмици във Велинград предстои републиканското лично отборно първенство за ветерани, в което ще има представители на СКПС Добруджа.