2024-04-19 @ 04:24 EEST
ДОБРУДЖА С НОВА ЗАГУБА НА СТАДИОН "ДРУЖБА"
СпортВтора поредна домакинска загуба в първенството на "Б" футболна група допусна отборът на Добруджа. След като преди две седмици бяха победени на стадион "Дружба" от Пирин 2002 (Разлог) с 1:0, момчетата на Светослав Тодоров отстъпиха драматично и на Локомотив (Горна Оряховица). Публиката наблюдава мач със 7 гола, в който в крайна сметка победата бе за гостите - те триумфираха с 4:3, след като Янаки Смирнов реализира в седмата минута на добавеното време.

"Железничарите" от Горна Оряховица поведоха в 33-ата минута с попадение на Янаки Смирнов. Две минути преди края на първото полувреме Йордан Апостолов удвои преднината на гостите с далечен удар извън наказателното поле - 2:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка. Красимир Станоев върна един гол за домакините след отлично изпълнение на пряк свободен удар в 56-ата минута. Юношата на Левски Иван Цачев върна надеждата на добруджанци за успех с изравнително попадение 13 минути преди края на мача. Драмата обаче предстоеше. Локомотив поведе отново в 83-ата минута с гол на влезлия като резерва Карапетров. В третата минута на даденото от съдията продължение на срещата домакините отново изравниха - 3:3 след гол на Емил Колев.

Последваха протести на футболисти на гостите за нарушение непосредствено преди гола срещу вратаря Рашков. След разправиите реферът Ангелов реши да продължи двубоя с още няколко минути и така се стигна до 97-ата минута, когато Локомотив вкара четвърти гол, отново чрез Янаки Смирнов, и спечели трите точки.

Съставът на Добруджа: Николай Радомиров. Кристиян Димитров, Костадин Гаджалов, Николай Христозов, Емил Колев, Симеон Симеонов, Иван Цачев, Красимир Станоев, Спас Георгиев (75-Станимир Андонов), Ивайло Димитров, Ивелин Василев (70-Атанас Илиев).

След деветия кръг Добруджа е на девето място във временното класиране с актив от 13 точки. В следващия кръг, който ще е на 18 октомври, "жълто-зелените" ще гостуват на втория в подреждането - ОФК Пирин (Благоевград).