2024-04-20 @ 17:54 EEST
СЛАВИЯ СПЕЧЕЛИ ТОЧКА В РАЗГРАД
СпортЛудогорец направи нова грешна стъпка в "А" група. Българският шампион не успя да победи като домакин отбора на Славия в мач от 11-ия кръг на родното първенство. Мачът завърши при нулево равенство. По този начин "орлите" вече изостават от първия в класирането - ЦСКА, на седем точки. Славия може да съжалява, че не си тръгна от Разград с три точки, тъй като създаде по-чистите положения. Треньорът на "зелените" Георги Дерменджиев бе дал почивка на голяма част от титулярите, което му изигра лоша шега.

През първата част Лудогорец имаше териториално преимущество, но не успя да застраши сериозно вратата на Георги Петков. Гостите от София създадоха по-чистите положения. В 6-ата минута Мишел Платини пропусна да се разпише сам срещу вратаря. Нападателят пробва да прехвърли Милан Борян, но стражът спаси. В 21-ата минута Да Силва отправи топовен шут, който попадна право в ръцете на Борян.

Втората част стартира с опасност пред вратата на гостите. В 48-ата минута Лудогорец създаде първото си голово положение. Вандерсон бе изведен отдясно и центрира, но Юнес Хамза не успя да засече топката от два метра. В 81-ата минута Фернандо Да Силва изпусна да донесе сензационна победа на Славия. Футболистът на "белите" излезе сам срещу Борян след груба грешка на Шоко, но стреля право в него. Въпреки слабата игра домакините все пак имаха шанс да измъкнат трите точки. В 86-ата минута Абало излезе очи в очи с Петков и шутира по диагонала, но не успя да намери целта. В минутите до края на двубоя не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.