2024-04-19 @ 09:09 EEST
ЛУБЕ СПЕЧЕЛИ СУПЕРКУПАТА НА ИТАЛИЯ
СпортКучине Лубе Банка Марке (Трея) спечели Суперкупата на Италия, след като пред 3400 зрители в зала Елио Пентасулия в Бриндизи се наложи с 3:2 (25:15, 26:24, 20:25, 18:25, 15:12) над Копра Арделия (Пиаченца) за 2 часа и 24 минути.

Шампионите започнаха вихрено мача и поведоха с 2:0, но след това носителите на купата намериха начин да реагират и успяха да изравнят, за да вкарат срещата в тайбрек. В него обаче момчетата на Алберто Джулиани запазиха повече хладнокръвие и спечелиха четвъртата суперкупа в историята на клуба, който от този сезон няма дз се води от Мачерата, а от Трея.

За MVP бе избран сръбският блокировач Марко Подрасчанин, който заби 20 точки, а полякът Бартош Курек добави 15. Най-резултатен бе французинът Кевин Льо Ру от тима на Пиаченца, след като реализира 23 точки, а капитанът Христо Златанов записа 16.

Лубе ще има честта да играе и в първия мач от новия шампионат в Италия, като в събота от 18,30 ч б.в. е домакин на Калцедония (Верона). Копра посреща ЧМЧ (Равена) в неделя от 19,00 ч б.в.