2024-03-29 @ 13:29 EET
ДОБРУДЖА 07 ЗАПОЧНА НОВОТО ПЪРВЕНСТВО С ПОБЕДА НАД ЦСКА
СпортДобруджа 07 (Добрич) стартира сезон 2014/15 с важни три точки, след като при гостуването си на ЦСКА (София) в зала Васил Симов победи с 3:1 (25:16, 25:23, 20:25, 25:20) пред почти 400 зрители.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на загиналия в автомобилна катастрофа бивш състезател на ЦСКА Петър Кирчев.

Треньорът на Червените Александър Попов, който през този сезон отново ще разчита на Даниел Пеев като асистент, избра следния стартов състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Христо Цветанов (който направи повторен дебют с червения екип), Красимир Георгиев, Пламен Шекерджиев, Ивайло Стефанов, Мартин Иванов (либеро).

От другата страна на мрежата Мирослав Живков заложи на Илия Петков, Костадин Стойков, Венцислав Рагин, Валентин Димов, Светослав Арнаудов, Стефан Стоянов и Христо Христов (либеро).

Най-оспорван бе вторият гейм, като Червените водеха почти до края му. Тогава обаче гостите се мобилизираха още повече и не позволиха изравняване, след като бяха спечелили сравнително лесно първия гейм. С аванс от 2:0 задачата на добруджанци изглеждаше по-лесна, но не бе така, защото играчите на ЦСКА не се бяха предали и успяха да намалят на 1:2 след 25:20. В четвъртия гейм обаче момчетата на Мирослав Живков направиха сериозна преднина при 16:12, което им помогна да стигнат до трите точки.

С по 14 точки за Добруджа 07 се отличиха Валентин Димов (2 аса, 2 блокади, 36 % в атака), Костадин Стойков (1 блокада, 39 % в нападение) и Светослав Арнаудов (1 ас, 1 блокада, 86 % в атака). За ЦСКА 14 точки направи Радослав Парапунов (1 ас, 1 блокада, 41 % в атака).

В следващия кръг на 26 октомври ЦСКА гостува на КВК Габрово (Габрово) от 17:00 ч, а Добруджа 07 приема Арда (Кърджали) от 18:00 ч.

ДОБРУДЖА 07 ЗАПОЧНА НОВОТО ПЪРВЕНСТВО С ПОБЕДА НАД ЦСКА | 0 брой коментари | Регистрация