2024-03-29 @ 17:53 EET
МИТКО ЦЕНОВ С ТИТЛА, МИЛИЦА МИРЧЕВА – ЧЕТВЪРТА
СпортДва медала спечелиха атлетите ни от балканското първенство по крос кънтри в Дариджа (Тур).
Митко Ценов спечели титлата на 8 км при младежите до 23 г., а Яна Георгиева се окичи със среброто на 8 км при жените.

Това е първа титла на Балканите в дисциплината за Ценов, въпреки че вече има два сребърни медала от европейски първенства. През миналата година през март Ценов се нареди седми на шампионата на Балканите при младежите до 23 г., а през декември стана втори на континенталната сцена в същата възраст. През 2012 г. Митко беше втори и на Балканите, и в Европа при юношите старша възраст.
За Георгиева това също е първи медал от балканско първенство по крос кънтри.
Друго призово класиране записа добричлийката Милица Мирчева, която се нареди четвърта при девойките под 23 г., които се състезаваха на 6 км. Иво Балабанов пък финишира шести на 6 км при юношите старша възраст. Балабанов все още е в по-долната възраастова група.
Припомняме, че през следващия месец – на 14 декември, Самоков ще бъде домакин на европейското първенство по крос кънтри, а надпреварата в Дариджа беше последна пресявка за националния ни тим.