2024-04-19 @ 02:10 EEST
ЦСКА изпусна Лудогорец в нарисуван и кървав мач
Спорт
ЦСКА изпусна да спечели нарисуван мач, завършвайки 1:1 с Лудогорец на „Армията” в голямата битка за титлата. Александър Тунчев откри с глава в 25-ата минута, а Ешпиньо изравни от пряк свободен удар в 37-ата. Двата отбора завършиха срещата с човек по-малко след червени картони на Мисиджан и Маркиньос.

Каквото поискаха „червените” по време на голямата война на нерви преди битката на терена, го получиха. Настояха мачът да бъде преместен от петък в събота заради публиката, получиха го. Искаха мощна подкрепа, получиха я. На стадиона имаше много зрители за днешните стандарти, а сектор „Г” беше брилянтен, създавайки страхотна атмосфера. ЦСКА поискаха смяна на съдията – и това се случи.

Двубоят също започна прекрасно за „червените”, сякаш началото бе написано по техен сценарий. В 14-ата минута Върджил Мисиджан беше изгонен след груб фаул в краката срещу Апостол Попов. В 25-ата минута ЦСКА поведе, след като Маркиньос чудесно намери Тунчев в наказателното  поле, който още по-чудесно изпрати с глава топката във вратата на Владо Стоянов.

„Армейците” изцяло държаха нещата в своите ръце, както се казва - двубоят не нарисуван за тях. Лудогорец обаче не се подведе по действията на домакините и успя да се измъкне от изключително тежкото положение. ЦСКА се опита да играе малко по-прибрано, за да предизвика съперника. Целта бе ясна – разградчани да тръгнат да търсят изравнителния гол с човек по-малко и да оголят защитата си. Шампионите не се хванаха на капана. Вместо от своя страна да натисне и да потърси втори гол, ЦСКА просто не създаде чиста ситуация през първата част след гола на Тунчев.

След това развоят на мача се преобърна на 180 градуса за ЦСКА. Първо Ешпиньо изравни след хубаво изпълнение на пряк свободен удар, а три минути преди края на първата част Маркиньос също получи червен картон. Нарушението му бе идентично на това на Мисиджан и съдията Таско Тасков изгони бразилеца, без да се колебае.

Стойчо Младенов заложи на познатата схема 4-2-3-1, като на проблематичния пост на левия бек се довери на Венци Василев, който зае мястото на наказания Тончи Кукоч. Вдясно на отбраната бе Апостол Попов, а в центъра – капитанът Тунчев и хърватинът Оршулич. Пред тях действаха Сънди и Маркиньос, а Фелипе бе зад изнесения напред нападател Буш. Вдясно по крилото Младенов даде шанс на Тони Силва, а вляво на Антон Карачанаков.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев започна с абсолютно същата схема – 4-2-3-1. Кайсара и Йордан Минев в крайните зони на отбраната, а Моци и Терзиев в центъра. На познатите си места бяха и останалите – Ешпиньо и Дяков в централната част на халфовата линия, Хамза бе на върха на атаката, зад него – Марселиньо, а Абало и Мисиджан – по крилата.

Чисто футболните моменти липсваха в по-голямата част на дербито. Което е оправдано с оглед огромното напрежение, създадено цяла седмица преди началото на мача.

От най-персоналните двубои най-много искри хвърчаха между Йордан Минев и Тони Силва. Битката между двамата бе на приливи и отливи, като в края португалецът изкара жълт картон на „сянката си”. , а голмайсторът на „А” група Серджиу Буш изигра най-слабия си мач от началото на сезона, след като двойката централни защитници на Лудогорец не му остави никакъв шанс – не само да отправи точен удар, но и да играе с топката.

Направените смени през второто полувреме не промениха нищо кой знае какво на терена. Преместването на Фелипе по-вляво на „червената” халфова линия (на моменти бразилецът действаше и като крило) внесоха малко повече свежест в играта на тима, но само толкова.

Спорните моменти бяха много, а мачът си бе кървав отвсякъде. Домакините претендираха за още червени картони – най-вече за Анисе, гостите пък скочиха, искайки Тони Силва да бъде отстранен за удар с лакът срещу Йордан Минев.

В края на двубоя треньорската скамейка на ЦСКА настоя и за дузпа, когато Фелипе нахлу в  наказателното поле, но Ешпиньо го спря, побутвайки го леко с лявата ръка. Самият бразилец и „червените” му съотборници обаче този път не атакуваха съдията Таско Тасков, който въпреки всичко се справи с голямата тежест, паднала върху плещите му.

В добавеното време чутовна глупост на Апостол Попов доведе до фаул за Лудогорец, но за щастие на домакините този път ударът на Ешпиньо от прекия свободен удар мина над напречната греда.

ЦСКА така и не успя да запише първа победа срещу Лудогорец в първенството. До този мач статистиката на „червените”, когато Стойчо Младенов им е треньор, срещу разградчани бе плачевна. 7 загуби и нито един отбелязан гол. „Армейците” не победиха днес, но поне нарушиха черната традиция. Не увеличиха преднината си на 8 точки във временното класиране, но най-важното за тях е, че я запазиха на 5 точки.

Мачът по минути - ТУК!

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Александър Тунчев (25), 1:1 Фабио Ешпиньо (37)

ЦСКА:
33.Якуб Дивиш, 19.Апостол Попов jalt.jpg, 48.Марин Оршулич, 3.Александър Тунчев topka.jpg, 21.Венцислав Василев, 4.Стивън Сънди, 70.Жуан Фелипе, 28.Маркиньос 4erven.jpg, 71.Антон Карачанаков (60 smqna.jpg 20.Луис Соарес jalt.jpg), 7.Тони Силва jalt.jpg (90+1 smqna.jpg 8.Борис Галчев), 17.Серджиу Буш (78 smqna.jpg 13.Орелиен Жоаким)
Резерви: 99.Стоян Колев, 31.Кристиан Супусепа, 22.Еденилсон Бергонси, 8.Борис Галчев, 34.Денис Причиненко, 13.Орелиен Жоаким, 20.Луис Сoарес
Треньор: Стойчо Младенов

22.JPG
ЛУДОГОРЕЦ:
21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара jalt.jpg, 27.Козмин Моци jalt.jpg, 55.Георги Терзиев, 25.Йордан Минев jalt.jpg, 8.Фабио Ешпиньо topka.jpg, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (78 smqna.jpg 88.Вандерсон), 17.Даниел Абало (68 smqna.jpg 7.Михаил Александров), 93.Върджил Мисиджан 4erven.jpg, 99.Юнес Хамза (62 smqna.jpg 12.Абел Анисе jalt.jpg)
Резерви: 26.Милан Борян, 16.Браян Ангуло, 5.Александър Барт, 12.Абел Анисе, 88.Вандерсон, 11.Жуниор Кишада, 7.Михаил Александров
Треньор: Георги Дерменджиев

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Таско Тасков
Жълти картони: Тони Силва, Луис Соарес, Апостол Попов (ЦСКА); Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Фабио Ешпиньо, Абел Анисе, Йордан Минев (Лудогорец)
Червен картон: Върджил Мисиджан (14-Лудогорец)

ЦСКА изпусна Лудогорец в нарисуван и кървав мач | 0 брой коментари | Регистрация