2024-04-24 @ 11:51 EEST
Бербатов вкара единствения гол за победа на Монако като гост на Лил
Спорт Димитър Бербатов вкара гол за своя Монако при гостуването на Лил в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Митко откри резултата в средата на втората част, когато засече с глава центриране от фаул. Това бе шести гол за Митко от началото на шампионата в Лига 1. През първата част двата тима действаха дефанзивно и положенията пред двете врати липсваха. Единственият удар в очертанията на вратата бе за домакините, но шутът на Кевин Кубемба не затрудни Даниел Субашич, съобщава sportal.bg.

В началото на втората част гостите можеха да открият резултата, след като Бернардо Силва намери Жоао Моутиньо на чиста позиция в наказателното поле, но ударът на португалеца мина над вратата. Малко по-късно и Лил имаше добър шанс, но Джибрил Сидибе не успя да нацели топката, докато бе на стрелкова позиция.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Яник Ферейра Караско центрира от фаул и Бербатов се извиси над защитата, за да открие с глава в полза на тима си. В 75-ата Митко можеше да удвои резултата, след като при една грешка в защитата на домакините бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата. Четири минути по-късно гол на Лил бе отменен заради голяма глупост на бранителя Сидибе. При едно центриране отляво Марко Баша стреля с глава, топката влизаше в мрежата, но на голлинията защитникът връхлетя кълбото и я довкара във вратата. В ситуацията обаче Сидибе бе засада и съдията правилно отмени попадението. Така в крайна сметка Монако успя да победи Лил с 0:1 благодарение на гола на Бербатов.  http://pik.bg

Бербатов вкара единствения гол за победа на Монако като гост на Лил | 0 брой коментари | Регистрация