2024-04-20 @ 06:57 EEST
ПСЖ ИЗПУСНА ДА БИЕ КОМАНДАТА НА МОУРИНЬО
СпортОтборите на ПСЖ и Челси не успяха да се победят в първи осминафинален двубой от Шампионската лига (1:1). Отборът, който трябва да съжалява повече, е този на домакините. Момчетата на Лоран Блан направиха непростими пропуски, с което намалиха шансовете си за продължаване в следващата фаза.

Първите минути на „Парк де Пренс" бяха повече от приспивни. Двата отбора не демонстрираха нищо интересно. Скуката бе разчупена след точно 10 минути, когато домакините от ПСЖ избухнаха с две страхотни голови положения. След няколко бързи подавания коженото кълбо попадна в краката на Единсон Кавани, който центрира идеално към връхлитащия Блейз Матуиди. Нисичкият халф успя да играе с глава, ала с отлична изява блесна Куртоа. Буквално няколко секунди след това белгиецът трябваше да демонстрира класа и при идентичен изстрел на Златан Ибрахимович. И докато домакините сякаш владееха играта, Челси търпеливо дочака своя момент и нанесе решителен удар. След едно статично положение Джон Тери центрира в наказателното поле на ПСЖ, където Гари Кейхил отклони гениално с пета, за да може топката да достигне до Бране Иванович, който с глава матира Салваторе Сиригу за 0:1. Инкасираното попадение разстрои играта на французите, които все пак имаха още една възможност за гол до почивката. Златан Ибрахимович пробва късмета си от пряк свободен удар, ала мерникът му изневери и прати топката малко над горната греда.

Съдбата все пак се смили над ПСЖ в 53-ата минута, когато резултатът заслужено бе изравнен. Блейз Матуиди центрира отлично, намирайки непокрития Кавани, който от няколко метра с глава не остави никакви шансове на Куртоа 1:1. Обратът на „Парк де Пренс" можеше да бъде пълен след броени минути. Ибрахимович направи хубаво двойно подаване с Лавеци и отправи тежък диагонален шут. Куртоа спаси с изключителна мъка, а при добавката Езекиел Лавеци също пропусна. Въпреки сериозния финален натиск ПСЖ не успя да стигне до така бленуваното попадение и ще трябва да се потруди доста на реванша в Англия, ако иска да продължи в следващата фаза на Шампионската лига.