2024-04-25 @ 20:39 EEST
Суонзи обърна Юнайтед, Челси загуби точки у дома
СпортСуонзи Сити се наложи над Манчестър Юнайтед с 2:1 в мач от 26-и кръг на Премиършип, а лидерът Челси не успя да победи борещия се за оцеляване Бърнли и спечели само точка на "Стамфорд Бридж" (1:1).

В Уелс "лебедите" съумяха да направят обрат срещу "червените дяволи", които поведоха с гол на Андер Ерера в 28-ата минута. 120 секунди по-късно Ки Сун Юн възстанови равенството, а Бафетимби Гомис в 73-ата минута донесе победата на Суонзи. След грешката на Челси отборът на Манчестър Сити може да скъси разликата с лидера в таблицата на пет точки, ако победи Нюкасъл у дома по-късно тази вечер. Тимът на Жозе Моуриньо поведе с гол на Бранислав Иванович (14), но в 70-ата минута остана с човек по-малко. Неманя Матич получи директен червен картон, след което Бърнли успя да изравни резултата чрез Бен Мий в 81-ата минута.

Други резултати:

Кристъл Палас - Арсенал 1:2

Хъл Сити - Куинс Парк Рейнджърс 2:1

Съндърланд - Уест Бромич Албиън 0:0.

Суонзи обърна Юнайтед, Челси загуби точки у дома | 0 брой коментари | Регистрация