2024-04-20 @ 08:41 EEST
ДОБРУДЖА ЗАПОЧНА С ПОБЕДА НОВИЯ ПОЛУСЕЗОН
СпортОбновеният отбор на Добруджа започна новия полусезон с победа. В мач от първия пролетен кръг на “Б” група “жълто-зелените” се наложиха като гости над Ботев (Враца) 1:0. Мачът се игра пред около 500 зрители на стадион "Локомотив" в Мездра. Срещата започна с минута мълчание в памет на починалите наскоро бивши играчи на Ботев Илия Драгомиров и Румен Ковачев.

Единственото попадение падна 5 минути преди края на редовното време, когато Радой Божилов забоде топката под напречната греда на вратата, пазена от перфектния в този мач капитан на домакините Христо Митов. Секунди по-рано Митов изби в корнер топовен шут от упор на Атанас Илиев, но капитулира пред головия удар на преотстъпения от ЦСКА Божилов. Вратарят на Ботев беше най-добрият футболист на домакините, чиято игра беше мудна.

Още в началните секунди централният нападател на добруджанци Атанас Илиев беше изпуснат и оставен на стрелкова позиция, но ударът му мина на сантиметри край дясната греда на Митов. Врачани отвърнаха с извеждащи подавания за Валдемар Стоянов, които бяха отразени или от защитниците на добричлии, или от вратаря им Павел Петков. В 17-ата минута Алексадър Димитров от гостите се озова сам срещу Митов и опита да скъса мрежата му със силен шут, но топката се удари в сглобката на напречната и лявата греда, след което тупна пред голлинията и се върна в игрището. В 25-ата минута Валдемар Стоянов прехвърли вратаря на гостите, но и вратата му, когато отбито центриране от Цветелин Тонев попадна у него. Тази опасност даде увереност на домакините, които обаче до почивката не сътвориха нищо опасно пред вратата на Добруджа.

Втората част започна с нова чиста възможност за гостите. Атанас Илиев се вряза в половината на домакините и от 15 метра би силно, но Митов отново се справи с опасността. Най-чистото положение за Ботев се откри пред Калоян Цветков в 65-ата минута. Халфът беше оставен сам срещу вратаря на гостите, но Петков парира опита му да го преодолее с техничен удар по тревата. Постепенно домакините усилиха натиска, но пробивите на Тонев и резервите Альоша Илиев и Николай Ботев не доведоха до така чакания гол. Вместо това Божилов попари надеждите на врачани за успешен старт на пролетния полусезон с късен гол, който се оказа единствен в срещата.

Съставът на Добруджа: Петков, Граматиков, Иванов, Кр. Димитров, Генов, Г. Димитров (71-Петров), Казаков, Веселинов (61-Ничев), Божилов, Ал. Димитров (Мл. Димитров), Илиев.