2024-04-25 @ 19:08 EEST
КАЛИАКРА ВКАРА ЧЕТИРИ ГОЛА НА СЕПТЕМВРИ-
СпортОтборът на Калиакра (Каварна) победи с 4:0 Септември (Тервел) в среща от 17-ия кръг на Североизточната “В” футболна група. Със спечелените три точки каварненци остават на второ място в класирането. Лидер е Дунав (Русе) с 10 точки преднина.

Двубоят в Каварна се игра при силен вятър и премина под пълното превъзходство на възпитаниците на Иван Райчев. Домакините започнаха да организират своите атаки още от първата минута, но пропиляха всички създадени положения преди почивката.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Каварненци владееха положението, докато гостите от Тервел предимно се защитаваха. Дарин Андонов откри резултата след изпълнение на корнер. Последва добра атака на Калиакра, при която топката достигна до Петко Цанков, който удвои преднината на домакините. Ивелин Василев покачи на 3:0, а ново попадение на Петко Цанков оформи крайното 4:0. “Мач на една врата, който заслужено спечелихме. Тези двубои може да се каже, че ги приемаме и като контроли все още. Все пак събрахме отбор едва седмица преди началото на първенството. С всеки мач ще подобряваме формата си”, сподели след срещата наставникът на каварненци Иван Райчев.

В следващия кръг Калиакра гостува на Тича (Долни Чифлик), а Спетември (Тервел) ще приеме състава на Доростол (Силистра).