2024-04-25 @ 00:43 EEST
БЕРБАТОВ С ИЗУМИТЕЛНО ПОПАДЕНИЕ СРЕЩУ ЕВИАН
СпортДимитър Бербатов отбеляза поредното си попадение във френската Лига 1. Българската звезда се разписа при успеха на своя Монако над Евиан ТГ с 3:1. Митко започна като резерва, но се появи в игра още след четвърт час, когато тежка травма получи Яник Ферейра-Караско.

Нападателят бе точен за 2:0, когато с елегантен финт матира стража Лероа и реализира от малък ъгъл. Останалите попадения бяха дело на Антони Мартиал и Туре, докато за домакините се разписа Соугу. Монако се бетонира на четвъртата позиция в Лига 1, която дава право на участие в Лига Европа. Евиан пък продължава да води люта битка за своето оцеляване.

Първото полувреме започна далеч по-добре за гостите, които рано-рано поведоха в резултата. Четвърт час след първия съдийски сигнал на Никола Райнвил, Антони Мартиал получи извеждащ пас от съотборник, финтира бранител на Евиан и с мощен изстрел остави безпомощен несигурния страж Лероа. Радостта за Леонардо Жардим бе помрачена от тежката контузия на Яник Ферейра-Караско. Белгийският национал бе заменен принудително от нашия Митко Бербатов, който след 20 минути успя да отбележи и поредния си гол за Монако.Митко излезе сам срещу Лероа, прибра технично топката и от малък ъгъл реализира въпреки отчаяния шпагат на Седрик Камбон. До края на тази част резултатът можеше да набъбне до 0:3, но Мартиал и Моутиньо не бяха достатъчно акуратни.

Второто полувреме бе напълно достатъчно тимът от Княжеството да достигне и до трети гол. Той бе дело на младока Алмами Туре, с което бе оформена и класиката. Почетното попадение за домакините пък падна малко преди края, когато се разписа ветеранът Моду Соугу.

В следващия кръг Монако домакинства на Бастия – отбора, който уби мечтите на Бербатов и компания за финал в турнира за Купата на Лигата. Евиан пък гостува на Нант.