2024-04-24 @ 15:00 EEST
НЕОЧАКВАНА ИЗДЪНКА НА ЛИТЕКС В ДУПНИЦА
СпортОтборите на Марек и Литекс не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 0:0 в двубой от 21-ия кръг на "А" група. Гостите могат да съжаляват за този развой, тъй като имаха няколко добри положения. С хикса футболистите на Красимир Балъков натрупаха 36 точки, а дупничани са предпоследни с 14.

Ловчанлии можеха да поведат още в 3-ата минута, когато отбраната на домакините допусна груба грешка и подари топката на Бьорн Йонсен, но таранът стреля покрай вратата. В 20-ата минута Данило Асприля изпълни свободен удар пред наказателното поле, но стреля на около метър над вратата. В 39-ата минута Йонсен опита атрактивен ножичен удар, но Емил Михайлов не бе затруднен и улови.
След почивката гостите продължиха да са по-активни. В 50-ата минута Асприля центрира от ъглов удар, Йонсен се извиси и нанесе удар с глава, но прати кълбото в аут. Пет минути по-късно колумбийското крило направи самостоятелна акция отдясно и стреля към Михайлов, но намери външната страна на мрежата. В 61-ата минута Винисиус Баривйера трябваше да се намесва за първи път в срещата, след като Емил Виячки отправи опасен удар с глава. В 77-ата минута футболистите на Литекс можеха да си осигурят победата, но опасен удар на Александър Цветков мина встрани от дясната греда. След още пет минути Кирил Десподов стреля опасно от фаул, Михайлов се намеси несигурно, но притичал защитник изчисти в корнер. В добавеното време Пауло Регула също опита удар извън наказателното поле, който обаче не намери очертанията на вратата. В 95-ата минута Десподов изпълни атрактивна странична ножица, но и това не донесе успех на гостуващия тим.