2024-04-19 @ 09:53 EEST
Порто разпиля Базел в реванша
Спорт Порто разби Базел с 4:0 в реванша им от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 5:1 се класира за следващата фаза на най-престижнив европейски клубен турнир. В първия двубой в Швейцария двата тима бяха завършили 1:1.

„Драконите” отчаяха вратаря на гостите Томаш Вацлик, вкарвайки и четирите си гола с удари извън наказателното поле. Още в 14-ата минута Ясин Брахими изпълни отлично пряк-свободен удар от границата на наказателното поле и вкара за 1:0. Шест минути по-късно Данило от Порто се сблъска със съотборник и за известно време изгуби съзнание. Малко след това защитникът се върна на себе си, но бе заменен принудително. До края на полувремето Порто контролираше събитията на терена, но не увеличи аванса си.

Малко след почивката в 47-ата минута Брахими асистира на Ектор Ерера, който с удар от границата на наказателното поле реализира за 2:0. В 56-ата минута резултатът стана класически, след като Касемиро изпълни по страхотен начин пряк-свободен удар от около 30 метра, вкарвайки за 3:0.

В 74-ата минута Абубакар разстреля Вацлик с шут от около 23 метра и оформи кракното 4:0. В самия край на мача Базел остана и с човек по-малко, след като ветеранът Валтер Самуел получи втори жълт и съответно червен картон.

Така напълно заслужено Порто се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига.

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!

basel.jpgporto.jpgПОРТО - Базел 4:0
(1:1 в първи мач, общ резултат 5:1)
1:0 Ясин Брахими (14), 2:0 Ектор Ерера (47), 3:0 Касемиро (56), 4:0 Винсент Абубакар (76

Порто
, "Ещадио До Драдао
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

СЪСТАВИ
Портporto.jpgо: 12.Фабиано, 2.Данило (22 - 3.Мартинс Инди), 4.Майкон, 5.Маркано , 26.Алекс Сандро, 6.Касемиро, 8.Брахими (74 - 36.Рубен Невеш), 15.Евандро (79 - 7.Куарешма), 16.Ерера, 11.Кристиан Тейо, 99.Абубакар

Бbasel.jpgазел: 1.Вацлик, 6.Самуел , 16.Шер (57 - 36.Емболо), 19.Сафари , 7.Цуфи, 20.Фабиан Фрей (63 - 14.Какитани), 33.Елнени, 34.Джака, 9.Щрелер, 11.Гаши (77 - 39.Кала), 25.Гонзалес