2024-04-23 @ 13:02 EEST
Ювентус нокаутира Борусия в Дортмунд
Спорт Ювентус разби Борусия с класическото 3:0 в Дортмунд и се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига с общ резултат 5:1. „Бианконерите” бяха спечелили първия мач от 1/8-финалния сблъсък между двата тима с 2:1 в Торино. Така те си отмъстиха на вестфалци за загубения финал в Шампионската лига през 1997 година с 1:3 в Мюнхен.

Преди началото на двубоя феновете на Борусия припомниха на гостите за споменатия вече финал, след който „жъълто-черните” станаха европейски клубни шампиони. Домакините обаче претърпяха горчив хап още в 3-ата минута, когато Карлос Тевес пое топката пред наказателното поле и с бомбен шут не остави шансове на Роман Вайденфелер, давайки преднина на гостите.

Вестфалци трудно организираха атаките си след гола и не успяваха да застрашат вратата на Джанлуиджи Буфон. Играчите на Юрген Клоп владееха повече топката, но контрите на гостите бяха по-опасни.

В средата на полувремето Погба се хвана за крака след нарушение срещу него на Папастатопулос и бе заменен от защитника Андреа Бардзали, който доскоро лекуваше травма. Натискът на домакините в края на първата част също не доведе до опасно положение пред вратата на Буфон.

Малко след почивката на два пъти Мората се озова на стрелкова позиция, но и в двата случая Вайденфелер запази самообладание и спаси тима си.

В 70-ата минута отбраната на домакините допусна груба грешка, Тевес се измъкна на ръба на засадата и подаде към непокрития Мората, който на празна врата удвои преднината на гостите. Девет минути по-късно Тевес получи извеждащ пас от Перейра и оформи крайния резултат. До края мачът просто се доиграваше и Ювентус напълно заслужено се класира за следващата фаза на надпреварата.
Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намеритеТУК!

барселона_1.jpgmancity.jpgБарселона - Манчестър Сити 1:0
(2:1 в първия мач)
 1:0 Иван Ракитич (31)