2024-03-29 @ 18:42 EET
Барселона пожали Манчестър Сити в реванша
Спорт Барселона победи Манчестър Сити с 1:0 в реванша на „Камп Ноу” от 1/8-финалите в Шампионската лига и с общ резултат 3:1 се класира за следващия етап на най-престижния европейски клубен турнир. Каталунците бяха спечелили с 2:1 в първия мач като гости.

Луис Енрике заложи на Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар в атака и не спести силите им въпреки предстоящото голямо дерби срещу Реал (Мадрид) в Примера дивисион идната неделя. Колегата му начело на „гражданите” Мануел Пелегрини избра Серхио Агуеро да води атаката на тима, а малко зад него действаше Давид Силва, подкрепян по крилата от Самир Насри и Джеймс Милнър.

Домакините взеха инициативата от самото начало и положенията пред вратата на Джо Харт започнаха да се редят едно след друго, докато неговите съотборници правеха грешка след грешка. В 6-ата минута Неймар беше изведен малко под ъгъл срещу Джо Харт, след което нацели близката греда, топката се разходи почти по голлинията и излезе в аут.

В 14-ата гостите имаха шанс, след като Яя Туре центрира ниска топка, но Даниел Алвеш чукна пред Милнър и улесни германския вратар Марк-Андре тер Щеген. Пет минути по-късно Суарес претендираше, че е задържан от Демикелис при опасна контраатака, но не получи фаул.

В 31-ата минута Барса материализира превъзходството си, след като Меси страхотно извеждащо подаване към Иван Ракитич, който овладя на гърди и технично прехвърли Харт за 1:0. Минута преди края на първата част Суарес излезе сам срещу Харт, прати топката покрай него, но тя срещна гредата и напусна очертанията.

След почивката Барса продължи да доминира тотално и дори стигна до ново попадение, което обаче бе отменено заради засада на Неймар. В 77-ата минута Неймар пропусна сам срещу Джо Харт, а в ответната атака гостите получиха дузпа, след като Жерар Пике постави крака си пред Агуеро и реферът посочи бялата точка. Потърпевщият Агуеро обаче стреля слабо и Тер Щеген спаси дузпата.

В 80-ата минута Даниел Алвеш получи жълт картон, заради който ще пропусне следващия мач на каталунците. Шест минути по-късно Меси изведе Суарес, а той се полакоми и би в тялото на вратаря вместо да завърти топката към непокрития Неймар. Гостите така и не съумяха да застрашат сериозно вратата на Тер Щеген и напълно заслужено отпадат от турнира.   http://www.blitz.bg