2024-03-29 @ 10:30 EET
ДОБРУДЖА ЗАГУБИ ОТ ЛИДЕРА В “Б” ГРУПА С 0:1
СпортОтборът на Добруджа записа втора загуба от началото на пролетния полусезон в “Б” футболна група. След като преди седмица отстъпиха като гости на Септември (Симитли) с 0:1, сега “жълто-зелените” загубиха със същия резултат на стадион “Дружба” от лидера във втория ешелон – състава на Монтана.

Избраниците на Димчо Ненов, който направи своя официален дебют в домакински двубой като наставник на Добруджа, изиграха силен мач и бяха равностойни на най-добрия отбор в групата. Двата състава направиха здрав мач, изпъстрен с много голови ситуации, и добруджанци могат да съжаляват, че не спечелиха поне една точка.

LIGHT VISION - LED осветление, LED мебели - 0884 778 054

Домакините започнаха активно срещата и първият удар в мача бе към вратата на гостите. В 17-ата минута Кристиян Димитров стреля от добра позиция, но вратарят улови топката. В 24-ата минута Здравко Лазаров имаше шанс да открие за Монтана, но след удара му с глава топката премина покрай вратата на Павел Петков. Добруджанци имаха своя шанс в 31-ата минута, но Атанас Илиев не успя да отбележи. В 56-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата, но след силен удар на Сергей Георгиев кълбото срещна напречната греда. Шест минути след това пред Атанас Илиев се откри нова възможност, но ударът му прати топката над вратата на Монтана. В 76-ата минута Сергей Георгиев отбеляза единственото попадение в срещата и донесе трите точки на гостите. Мирослав Антонов стреля силно, вратарят на Добруджа успя да отрази удара, но при добавката Сергей Георгиев прати топката в мрежата на домакините – 1:0 за Монтана. В минутите до края на двубоя „жълто-зелените" се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но гостите се бранеха организирано и резултатът остана непроменен.
Съставът на Добруджа: Павел Петков, Кристиян Димитров, Симеон Иванов, Младен Димитров, Даниел Граматиков, Даниел Генов, Николай Петров (Георги Димитров), Костадин Ничев (Радой Божилов), Петър Казаков, Александър Димитров (Валентин Веселинов), Атанас Илиев.