2024-04-25 @ 10:43 EEST
ДОБРУДЖА ЗАГУБИ ОТ БУРГАС С 3:2
СпортОтборът на Добруджа загуби от ФК Бургас с 3:2 в мач от 20-ия кръг на "Б" група. Срещата се проведе в Поморие при изключително силен вятър и предложи много драматични моменти.

Първата голова ситуация бе в 10-ата минута пред вратата на добричлии. След грешка на вратаря топката попада у футболист на Бургас, който улучи напречната греда. Домакините поведоха в 26-ата минута. След центриране от корнер топката попадна на крака на Станислав Жеков и капитанът на бургазлии я прати в мрежата - 1:0. Последва натиск на тима от крайморския град и в 40-ата минута домакините успяха да удвоят преднината си отново след центриране от ъглов удар. Любомир Любенов засече топката с глава и за втори път направи стража на Добруджа безпомощен. Две минути по-късно Станислав Жеков си отбеляза автогол и първото полувреме завърши при резултат 2:1.
След подновяването на играта добруджанци се хвърлиха да изравняват и усилията им бяха възнаградени в 49-ата минута, когато Атанас Илиев майсторски навърза защитата на домакините и възстанови равенството с 11-ото си попадение в първенството. Но само десет минути след това бургазлии отново поведоха. След разбъркване в наказателното поле Пламен Димитров бе най-съобразителен и за трети път прати топката във вратата на Добруджа. До края на мача “жълто-зелените” натиснаха съперника си в търсене на ново изравняване, но резултатът остана непроменен.
Така момчетата на Димчо Ненов записаха трета поредна загуба в първенството и с актив от 29 точки заемат осмо място във временното класиране. Следващият мач на добруджанци е на 9 април, когато на стадион “Дружба” ще гостува тимът на Ботев (Гълъбово).
Съставът на Добруджа: Димитър Илиев, Кристиян Димитров, Симеон Иванов, Младен Димитров (73-Радой Божилов), Даниел Граматиков, Николай Петров, Даниел Генов (47-Валентин Веселинов), Атанас Илиев, Петър Казаков, Георги Димитров (63-Александър Димитров).