2024-04-19 @ 08:53 EEST
АТЛЕТИТЕ НА ТЕРВЕЛ - ОТНОВО С ОТЛИЧИЯ ОТ ПРЕСТИЖНИ СЪСТЕЗАНИЯ
СпортКлуб „Атлетик“ от Тервел съвсем наскоро донесе нова радост. Състезателите на клуба участваха в два престижни кроса - във Велико Търново и в Сунгурларе.

Крос „Ивайло“ се състоя на 21 март в старата престолнина. В масовия старт в категория „момичета под 16 години“ участва Камелия Стефанова на 1 000 м. На същата дистанция при девойките младша възраст участие взе и Арма Вълова. В масовия старт на 2 000 м бяга и нашето момче Рафаел Радославов. В състезателния вариант на крос „Ивайло“ Момчил Петков пробяга дистанцията от 4 000 м, като влезе в шестицата на най-добрите при юношите младша възраст. При юношите старша възраст Нягол Тодоров беше на крачка от върха. Тервелският шампион се класира на второ място в надпреварата.

След достойното представяне във Велико Търново и без почивка атлетите отпътуваха за Сунгурларе. На 22 март се състояха стартовете на крос „Сунгурларска долина“.
При момичетата под 16 години стартираха 23 състезателки. Камелия Стефанова от Тервел, макар и да тренира само от три месеца, финишира единадесета. Още по-голяма радост  донесоха момчетата. При юношите младша възраст Момчил Петков се окичи с бронзовия медал, а Борис Димитров финишира девети. При юношите старша възраст Нягол Тодоров грабна среброто, а Златин Стоянов зае почетното шесто място.
Освен медали за най-добрите, които се качиха на почетната стълбичка, всички състезатели, влезли в шестиците на двата кроса, получиха парични и материални награди. НДТ

АТЛЕТИТЕ НА ТЕРВЕЛ - ОТНОВО С ОТЛИЧИЯ ОТ ПРЕСТИЖНИ СЪСТЕЗАНИЯ | 0 брой коментари | Регистрация