2024-04-19 @ 16:53 EEST
КАЛИАКРА С ЛЕСЕН УСПЕХ НАД БЕНКОВСКИ (БЯЛА)
СпортОтборът на Калиакра (Каварна) записа поредната си победа в Североизточната “В” футболна група. В мач от 21-ия кръг момчетата на треньора Иван Райчев постигнаха лесен успех с 3:1 над тима на Бенковски (Бяла).

Двубоят премина под пълното превъзходство на каварненци, които реализираха и четирите попадения в срещата. Бившият нападател на Добруджа Ивелин Василев бе точен в 18-ата минута и изведе напред в резултата домакините. В 35-ата минута Георги Иванов реализира попадение за 2:0 и внесе успокоение в редиците на Калиакра. При този резултат приключи първата част.
През второто полувреме превъзходството на възпитаниците на Иван Райчев продължи. В 80-ата минута Траян Дянков си заби автогол при едно разбъркване в наказателното поле, което даде надежди на гостите от Бяла. Само три минути по-късно обаче Явор Въндев бе намерен в добра позиция и с точен удар оформи крайното 3:1.
Така каварненци добавиха нови три точки към актива си и продължават да са на трето място в класирането. “Доволен съм от успеха. Опитваме се забравим двубоя с Дунав и се надявам оттук натам да показваме по-добри игри”, сподели след срещата пред zona90.com наставникът на каварненци Иван Райчев.