2024-04-20 @ 13:39 EEST
ПЕТА ПОРЕДНА ПОБЕДА ЗА СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ)
СпортОтборът на Септември (Тервел) записа пети пореден успех през пролетния дял на Североизточната “В” група. Възпитаниците на Искрен Пенчев победиха с 3:0 като гости тима на Две могили. Трите точки изкачиха състава от Тервел до петата позиция във временното класиране.

Двата отбора изиграха интересен двубой, като твърдият терен затрудни максимално състезателите. В 12-ата минута гостите изпълниха корнер, топката достигна до Константин Мирчев, който със силен шут откри резултата – 0:1. В следващите минути играта се поизравни. В средата на полувремето при единоборство Галин Василев от състава на Септември (Тервел) бе изритан в главата и падна на терена. Футболистът изпадна в безсъзнание за няколко секунди, но бързата реакция на лекарския екип помогна на Василев да се изправи на крака. Въпреки това той бе заменен принудително след консултация с медицинския щаб. В същото време защитникът на Две могили, който стана причина за инцидента, получи червен картон и напусна терена. До края на полувремето ново попадение не падна и двата отбора се прибраха на почивка при резултат 0:1.
През втората част гостите владееха инициативата, но трудно достигаха до чисти голови положение. В 72-ата минута Иван Жеков открадна една топка в центъра на отбраната на домакините и с мощен удар удвои преднината на Септември (Тервел). В 85-ата минута Камен Трифонов получи хубав пас и с точен изстрел оформи крайното 0:3.