2024-03-29 @ 09:39 EET
Григор Димитров размаза шампиона
Спорт Григор Димитров помете шампиона от миналата година на Мастърса в Монте Карло Станислас Вавринка (№9 в света) с 6:1, 6:2 в осминафинал. Българинът не остави абсолютно никакви шансове на швейцареца и го размаза за 55 минути, а на четвъртфиналите очаква победителя от Роджър Федерер и Гаел Монфис.

Григор прекъсна серията си от седем поредни загуби срещу противници от Топ 10. Той си заработи 78 820 евро от наградния фонд и 180 точки за ранглистата. Българинът игра много умно, прецизно и без излишни грешки. За сметка на това Вавринка допусна изключително много непридизвикани грешки, с което помогна за успеха на Димитров. Хасковлията започна ударно с 4:0 гейма след два пробива, а при 5:1 постигна още един за крайното 6:1 гейма в първия сет. Във втория сет Григор "проби" сервиса на Вавринка за 3:1, затвърди го за 4:1. В края на сета Димитров направи още един последен пробив за крайното 6:2.  http://www.blitz.bg