2024-04-25 @ 14:43 EEST
ОТНОВО БАЛЧИШКА ХЕГЕМОНИЯ В ХВЪРЛЯНЕТО НА ЧУК
СпортВ София се проведе 37-мия лекоатлетически турнир "Нови Звезди". В дисциплината хвърляне на чук за мъже почетната стълбичка се запълни само от балчиклии, като първи със личен рекорд се класира Айхан Апти от Черно море 2005, втори стана Здравко Димитров /състезаващ се за КЛАСА/, а третото място зае Даниел Джахани.

В сектора за хвърляне на копие за третото място се пребори Вилимир Караиванов. По усмотрение на организаторите на турнира, по малките състезатели като юноши и девойки младша възраст не бяха допуснати да участват в класирането и така наши трима атлети останаха с участията си извън класирането. Екатерина Димова, Христо Банков и Живко Господинов се състезаваха в дисциплините чук, диск и гюле където макар и извън класирането постигнаха своите добри резултати.