2024-04-25 @ 13:38 EEST
ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИ ТОЧКА В СОЗОПОЛ И ЗАВЪРШИ НА ПЕТО МЯСТО
СпортПриключи първенството в “Б” футболна група. В среща от последния кръг отборът на Добруджа спечели точка при гостуването си на Созопол. Двата тима не можаха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0. Така „жълто-зелените” приключват сезона на пето място с 46 точки. Същия актив има и тимът на Созопол, но той остана шести, тъй като срещата между двата отбора в Добрич през есента завърши с победа 2:0 за “жълто-зелените”.

Домакините създадоха повече голови положения, но не съумяха да се възползват от тях. В 13-ата минута Хашев се озова на удобна позиция и стреля с глава, но топката мина над вратата. В 30-ата минута стражът на добруджанци в този мач Димитър Илиев прояви добър рефлекс и опази мрежата си след отлично изпълнение на пряк свободен удар от Стефанов. В 59-ата минута бившият футболист на Добруджа Васил Тачев подаде към Митев, който стреля отблизо, но топката премина над напречната греда. Няколко минути по-късно добруджанци бяха близо до гола. Централният нападател Атанас Илиев отправи удар от добра позиция, но стражът на домакините Мартин Теменлиев не позволи на топката да влезе във вратата. Десет минути преди последния съдийски сигнал домакините отново бяха близо до гола, но след удар на Баев кълбото излезе в аут.
Петото място в крайното класиране е успех за обновения отбор на Добруджа. Както е известно, преди пролетния полусезон новият наставник Димчо Ненов трябваше да тръгва почти от нулата и да сглобява нов отбор, целта пред който бе да запази мястото си в професионалната група. И “жълто-зелените” не само че изпълниха успешно тази задача, а и се наредиха срез първите пет тима в края на първенството.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) СЕ ЗАВЪРНА В "А" ГРУПА

Отборът на ОФК Пирин (Благоевград) направи успешно и последната решителна крачка и подпечата визата си за "А" група в последния шампионатен кръг в "Б" група с разгромна победа с 4:0 над ПФК Бургас. Така благоевградчани ще имат отбор в елита за първи път от сезон 2010/2011.
Още в 12-ата минута Мартин Тошев вдигна на крака пет хиляди фенове, дошли да подкрепят "орлетата" на трибуните на стадион "Христо Ботев". Централният нападател прати с глава неспасяемо топката в мрежата на бургазлии след бърза атака на крилото Тони Тасев по десния фланг и прецизно центриране. Самият Тони Тасев в 43-ата минута удвои резултата в полза на Пирин.
След почивката футболистите на старши треньора Иво Тренчев успяха до голяма степен да убият интригата в мача с нов гол - този път дело на Драги Коцев, и на таблото светна 3:0. В 77-ата минута опитният Владислав Златинов записа също името си сред голмайсторите, оформяйки крайния успех - 4:0.

* “Б” ФУТБОЛНА ГРУПА

РЕЗУЛТАТИ - XXX КРЪГ
Черноморец (Бургас) - Септември (Симитли)    1:1
Созопол (Созопол) - Добруджа 1919 (Добрич)    0:0
Банско (Банско) - Ботев (Враца)    4:0
Верея (Стара Загора) - Спартак 1918 (Варна)    3:0 сл.
Раковски 2011 (Раковски) - Монтана 1921 (Монтана)    0:3 сл.

16. Спартак    29    2    0    27    9:77    6

ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИ ТОЧКА В СОЗОПОЛ И ЗАВЪРШИ НА ПЕТО МЯСТО | 0 брой коментари | Регистрация