2024-04-24 @ 14:03 EEST
Четвърта поредна победа за България в Световната лига
СпортВолейболният ни национален отбор записа четвърта поредно победа в Световната лига. Тази нощ играчите на Пламен Константинов надделяха над Канада с 3:2 (20:25, 25:19, 22:25, 27:25, 15:12) в първия мач между двата тима от 3-ия кръг в Група "С" на втората дивизия на турнира. Срещата се игра пред около 2000 зрители в зала "Ийст Линк Арена" в градчето Съмърсайд на остров Принц Едуард.

ървият гейм бе за домакините, които натрупаха лек аванс до второто техническо прекъсване и успяха да го задържат до края на частта – 25:20. България обаче изравни геймовете след силна втора част, в която блокадата ни заработи много добре.

В третият гейм играта вървеше точка за точка и се стигна до равенство 22:22. Успешни контри на Ван Ланквелт и Дъф, и блокада на първия обаче дадоха отново аванс на домакините – 25:22.

Четвъртият гейм бе най-оспорван, като нито един от двата състава не успя да се откъсне. Стигна се до 25:25, но силна атака на Градинаров и контра на Тодор Скримов доведоха срещата до тайбрек.

В него България поведе с 6:3 след атака през центъра и страхотна блокада на Виктор Йосифов и силна контра на Миро Градинаров. Канада обаче стигна до равенство 8:8, след което и 10:10. Следващите три точки обаче бяха за България – атака на Градинаров, грешка на Уинтърс и блокаут при атака на Ники Пенчев. В крайна сметка България спечели тайбрека с 15:12, с което и мача с 3:2 гейма.

Данаил Милушев бе най-полезен за тима на Пламен Константинов със 17 точки. Теодор Тодоров и Николай Пенчев добавиха съответно 14 и 12 точки за успеха.

Втората среща между двата тима е тази нощ отново от 02:00 часа българско време.  http://www.blitz.bg

Четвърта поредна победа за България в Световната лига | 0 брой коментари | Регистрация