2024-04-20 @ 14:47 EEST
СпортНай-малката състезателка е 12-годишна Ревека Надилхан, ученичка от Добрич; а най-възрастният бе 75-годишен британец

Над 150 голфъри от 16 държави се включиха в голф турнира Cape Kaliakra Open 2015, на 18-20 юни. Състезателите бяха разделени в 3 групи според степента на голф уменията им. Турнирът се провежда за втори път. Организиран е от Фондация „Калиакра голф“, генерален спонсор на турнира. „Сред основните ни цели е да популяризираме голфа на всички нива и възрасти, особено за талантливи деца, както и да влезем по възможност догодина в календара със състезания на Европейската голф асоциация“, каза при награждаването президентът на фондацията Сард Сардаров. В основната А дивизия, при голфърите с най-добри умения, първо място зае румънецът Адриан Сатмарел с общо 105 точки от всички три кръга на турнира. Николай Нанков остана втори със 103 точки, а трети се нареди Ватко Башлиев със 102 т. За отбелязване е 8-мото място на 12-годишната ученичка от Добрич Ревека Надилхан, с впечатляващите 99 т.
Във втората дивизия В победител със 108 т. стана Хеорхи Прихожи след като се наложи в плейоф срещу Емрах Симшек. В последната трета С дивизия първо място извоюва Виорел Опаид със 129 т. В турнира взеха участие състезатели от близки и далечни страни като Румъния, Чехия, Германия, Молдова, Великобритания, Швейцария, Португалия, Корея, Индия, Русия, Казахстан, Македония, Турция…
Основен спонсор на турнира е групата от фирми „Комита“ от Словения. Други спомоществуватели са представители на „Омега“ за България, вносители на автомобили „Ягуар“ и „Ланд Ровер“ за Румъния,  компании от Казахстан и Русия. Организатори, домакини и спонсори връчиха награди на победителите – кристали купи, часовници „Омега“, модерни колички за голф чанти, голф аксесоари. И тази година нямаше голф играч, вкарал топка с един удар в дупката, за да спечели най-голямото отличие – апартамент студио от 50 кв.м в резидентската част на голф комплекс „Лайтхаус“. Затова пък наградените разрязаха голяма торта – кулинарно творение с много голф тематика и топки от бял шоколад за всички присъстващи.
Стилната церемония по награждаването завърши със заря, видима по Черноморието на десетки километри от хотел „Лайтхаус“. Атмосферата  покрай връчване на отличията на моменти приличаше на естествена снимачна площадка при едновременно снимане на филми за „Холивуд“ и „Боливуд“ – румънски булки, младоженци и сватбарки в изящни тоалети се смесиха естествено с индийски филмови звезди и голфъри, като всички се потопиха в празничната атмосфера на голф турнира и участниците му. Скандинавски и други голф играчи извън състезанието Cape Kaliakra Open 2015 пък придаваха още повече спортни моменти на това тържество на международния голф по Добруджанското Черноморие. За стриктното провеждане на турнира според Правилника на голфа допринесоха представителите на Българската голф асоциация. А най-многобройните поздравления от организаторите и спонсорите бяха за домакините от трите добруджански голф игрища „Лайтхаус“, „Бляксирама“ и „Тракийски скали“ и особено за екипите по поддръжка на игрищата и обслужване на участниците в международния голф турнир Cape Kaliakra Open 2015.

Снимка: Президентът на фондация „Кейп Калиакра“ Сард Сардаров с наградения победител в турнира Адриан Сатмарел
Румен ТОДОРОВ

Над 150 голфъри от 16 държави участваха в турнира Cape Kaliakra Open 2015 по Добруджанското Черноморие | 0 брой коментари | Регистрация