2024-03-29 @ 02:12 EET
ДОБРУДЖА ЗАПОЧНА КОНТРОЛИТЕ С ПОБЕДА
СпортФутболният тим на Добруджа започна с победа серията от контроли през лятната подготовка. На своя стадион добричлии надиграха новака в Северозападната “В” група Кариана (с. Ерден, обл. Монтана) с 3:1.

През първото полувреме “жълто-зелените” бяха по-добрият отбор на терена, но така и не можаха да отбележат гол. На два пъти – след удари на Павел Павлов и Галин Димов, гредите попречиха на топката да влезе във вратата на гостите.
Второто полувреме не започна добре за футболистите на Добруджа. Пет минути след подновяването на играта изчистена напред топка попадна у нападателя на Ерден Георги Цеков, който се озова зад отбраната на Добруджа и с премерен удар прехвърли излезлия напред вратар Павел Петков – 0:1. Момчетата на Димчо Ненов се хвърлиха да изравняват и в 65-ата минута стигнаха до дузпа след игра с ръка в наказателното поле. Удара от бялата точка изпълни юношата на Левски Павел Петков и възстанови равенството - 1:1. Пет минути по-късно "жълто-зелените" стигнаха до пълен обрат с попадение на Костадин Ничев, който успя да отбележи с глава. Крайното 3:1 оформи Ничев с второто си попадение в срещата.
Утре отборът на Добруджа ще проведе втората си контрола от лятната подготовка. Избраниците на Димчо Ненов ще премерят сили със състава на Поморие, като мачът ще се играе в Обзор.
Съставът на Добруджа: Димитър Илиев, Даниел Граматиков, Кристиян Димитров, Симеон Иванов, Младен Димитров, Даниел Генов, Галин Димов, Петър Казаков, Павел Петков, Петко Цанков, Александър Димитров (Павел Петков, Слави Сталев, Костадин Ничев, Николай Илиев и Симеон Митев).