2024-03-29 @ 01:12 EET
ЮНОШИТЕ НА СВЕТЛЬО ТОДОРОВ ИЗВЪРТЯХА 0:0 С ИТАЛИЯ
СпортЮношеският национален отбор на България до 19 години завърши 0:0 в контролна среща с връстниците си от Италия. Срещата се игра на стадиона в Кастеланета (Южна Италия) и беше дебют за новия треньор на адзурите Роберто Баронио. Селекционерът на българските юноши Светослав Тодоров пък имаше възможността да види отбора си преди мачовете с Шотландия и Турция, които са през септември и октомври, а също така и преди европейските квалификации през ноември.

Срещата премина равностойно, като през първата част Италия бе по-близо до гола. В 6-та минута Матарезе бе изведен на добра позиция за стрелба, но вратарят Михайлов се намеси добре. Десетина минути по-късно отново българският страж трябваше да се изявява, този път за да пресече остро центриране на Туминело в наказателното поле. В 35-та минута, домакините бяха близо до гола, след като Симоне Ло Фасо нахлу отляво и стреля по диагонала, но топката срещна страничната греда. До края на полувремето стражът Михайлов изби топката след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Дел Иноченти, а Атанасов получи жълт картон за нарушение срещу Матарезе. Още с началото на втората част България можеше да поведе в резултата. Александър Георгиев стреля по земя, но топката мина близо до гредата. В 53-та минута, отново Георгиев застраши вратата на домакините, като шутира от пряк свободен удар, но стражът Джакомел спаси. В 67-та минута воле на Йорданов бе спасено от вратаря Джакомел. Малко по-късно Тофанари засече центриране от ъглов удар на Мости, но ударът му мина покрай вратата. В самия край на срещата италианците направиха пропуск, като Безичери стреля в аут след центриране на Коколо. Така срещата завърши при резултат 0-0. Мачът бе част от подготовката на отбора за европейските квалификации, които ще се състоят през ноември срещу тимовете на Кипър, Полша и Люксембург. Преди старта на европейската кампания през есента, тимът на Светослав Тодоров ще изиграе още три контролни срещи, като и трите ще бъдат домакински. На 02 и 04 септември националите ще спорят с Шотландия, а на 13.10.2015 г. е проверката с Турция. Ето и мнението на селекционера Светослав Тодоров: „Искам да благодаря на футболистите ми за старанието, което показаха. Всички се раздадоха на терена. Само с такива мачове и срещу такива съперници, играчите могат да вървят напред, да трупат опит и самочувствие. Мачът бе равностоен, като двата отбора се опитваха да се надиграват. Ние имахме своите шансове, но вратарят на съперника се представи на ниво. Момчетата се намират в добра спортна форма, което е резултат на добрата работа на колегите в клубовете, които ги подготвят.“

ЮНОШИТЕ НА СВЕТЛЬО ТОДОРОВ ИЗВЪРТЯХА 0:0 С ИТАЛИЯ | 0 брой коментари | Регистрация