2024-04-23 @ 19:28 EEST
ДОБРИЧЛИЯ СТАНА НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОН ПО УСКОРЕН ШАХМАТ
СпортВ Албена се проведоха и последните шампионати за 2015 г. – по ускорен шахмат. При мъжете първо и второ място разделиха състезателите постигнали по 7 точки от 9 възможни. С по-добър втори турнирен показател добричлията ГМ Момчил Николов, ШК „Абритус“ – Разград спечели първото място от държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат за мъже за 2015 г. Припомняме Ви, че във ваканционното селище той триумфира и в турнира за купата на Виваком.

Сребърния медал спечели ММ Ивайло Енчев, ШК „Абритус“ – Разград. Така двамата съотборници се размениха местата от шампионатите по Блиц.
ММ Радослав Димитров от ШК „Булмекс“ Велико Търново с 6,5  точки завоюва бронзовия медал и третото място.
В държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат за мъже, 2015 г. участваха 33 шахматисти.
При жените участваха 8 шахматистки.
Шампионската титла завоюва Цвета Галунова, ШК „Марица-Изток“ – Раднево с 6,5 т.
Втори сребърен медал спечели ММжени Светла Йорданова от ШК „Етър“ – Велико Търново.
Шампионката от Блиц турнира Стефи Бедникова от ШК „Капабланка 97“ – Дупница се класира трета с     5,5 т.
Трите състезателки доминираха над останалите си съпернички.

ДОБРИЧЛИЯ СТАНА НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОН ПО УСКОРЕН ШАХМАТ | 0 брой коментари | Регистрация