2024-04-24 @ 14:00 EEST
ОТБОРЪТ НА "ЗЕЛЕНИНА" СПЕЧЕЛИ ФУТБОЛНИЯТ ТУРНИР "СПОРТУВАМ-ОБЩУВАМ"
СпортФиналът на Младежкия футболен турнир "Спортувам-общувам" между отборите на "Зеленина" и "Димитър Талев" се игра на стадион „Изида“. Срещата бе оспорвана и на високо ниво като и двата отбора имаха шанс да победят.

В крайна сметка резултатът бе 8:2 за "Зеленина" благодарение на отличните отигравания на Константин Кондов, отбелязал 5 гола в мача. Така златните медали получиха момчетата от "Зеленина", които вдигнаха купата на приятелския турнир. За тях организаторите бяха подготвили  и ваучери за спортни стоки на стойност 50 лв.
В отбора на "Димитър Талев" отличен бе голмайсторът Николай Иванов, реализирал общо 26 гола в 4-те мача в турнира и така зае първо място сред голмайсторите. На второ място остана Константин Кондов от "Зеленина" с 18 гола, а на трето Мартин Филев от "Димитър Талев" с 12 гола.
Срещата за 3/4-то място не се игра, тъй като отборът на "ФК Добрич 2015" преотстъпи бронза на момчетата от "Бисквитки Орео".  Така крайното класиране в турнира бе следното: 1-во място - "Зеленина", 2-ро място - "Димитър Талев", 3-то място - "Бисквитки Орео", 4-то място - "ФК Добрич 2015".
В турнира се включиха общо 128 младежи от 15 до 29 години, които сформираха 16 отбора и изиграха 16 срещи помежду си - форматът бе директни елиминации. Всички отбори получиха футболни топки от организаторите, за да могат да продължават да спортуват през свободната си време.
Турнирът по футбол е част от инициативата "Спортувам - общувам", организирана по проект BG06-102 "Младежки център Добрич - Вашето утре", финансиран по програма "Деца и младежи в риск" на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2009-2014. НДТ

ОТБОРЪТ НА "ЗЕЛЕНИНА" СПЕЧЕЛИ ФУТБОЛНИЯТ ТУРНИР "СПОРТУВАМ-ОБЩУВАМ" | 0 брой коментари | Регистрация