2024-04-23 @ 20:14 EEST
Спорт Тъжно ни е, че загубихме една голяма битка, в която имахме и шансове да бъдем победители. Но това е спортът. Господ беше с нас първите два гейма.  Помагаше ни и през останалите три, но французите си извоюваха победата и заслужено са на финал. Ние пък ще бъдем отново с нашите момчета на малкия финал с надеждата да спечелим бронзовите медали. Все пак да не забравяме, че ще играем срещу най-големите лисици в големия волейбол - италианците.  Все пак да се гордем като българи, че имаме този изключителен волейболен отбор. Благодарим, момчета, за големия волейбол, който ни поднесохте срещу най-добрия тим в света!

Изтървахме финала след драма с Франция

Волейболните национали на България загубиха драматично от Франция с 2:3 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15) в зала "Арена Армеец" и пропускат финала на европейското първенство. Българите поведоха с два гейма във втория полуфинал от надпреварата на Стария континент, но допуснаха пълен обрат. Така Франция се класира за финала на турнира и ще спори за титлата със Словения, чийто състав изненадващо срази Италия с 3:1 гейма в другия полуфинал.

Волейболистите на Пламен Константинов поведоха още в самото начало на първия гейм и след 8:3 и 16:10 при двете технически прекъсвания стигнаха лесно до спечелването на частта с 25:18.

Втората част бе далеч по-равностойна, като България изтоставаше и при двете техничеки прекъсвания – 5:8 и 12:16. Въпреки това националите ни успяха да направят обрат в своя полза и да спечелят гейма с 25:22.

Равностойно начало имаше и в третия гейм, като битката остана непредсказуеме до самия край на частта. Българите губеха с 6:8 при първото техническо прекъсване и с 14:16 при втората техническа пауза, но въпреки това успяха да изравнят при 24:24. Французите обаче имаха повече късмет в края на гейма и го спечелиха с 26:24.

В четвъртия гейм националите ни отстъпиха инициативата и отново изоставаха при техническите прекъсвания. Въпреки че на моменти изравняваха резултата, в крайна сметка играчите на Пламен Константинов отстъпиха с 21:25 в тази част и се стигна до тайбрек.

ПЪРВИ ГЕЙМ
България поведе с 2:0 в самото начало след атака на Николай Пенчев по диагонала, но допусна изравняване до 3:3. Антонен Рузие сгреши при сервис, а ас на Георги Братоев направиха резултат 5:3. След нов ас на Георги Братоев се стигна до 7:3 и треньорът на французите Лоран Тили взе прекъсване. Последва обаче нов добър сервис на Георги Братоев и тройна българска блокада за 8:3 при първата техническа пауза. Българите поведоха с 10:5 след атака в аут на Антонен Рузие, а разликата стигна 6 точки след добра игра на Николай Пенчев с блокадата на французите за 15:9. България водеше с 16:10 при второто техническо прекъсване. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала за 19:13 и Лоран Тили взе второто си прекъсване в първата част. България поведе с 21:13 след атака на Тодор Алексиев, а Владо Николов направи 22:15 и след това 23:16. Ървин Нгапет би сервис в аут, за да стигне България до геймбол при 24:17. В крайна сметка Кевин Льо Ру би сервис в аут и родните национали спечелиха с 25:18.

ВТОРИ ГЕЙМ
След 3:2 за България в началото бързо се стигна до обрат и националите ни губеха с 5:8 при първата техническа пауза, а разликата нарасна на 4 точки при второто техническо прекъсване – 12:16. Тодор Алексиев намали до 16:17, а тройна блокада спря атака на Кевин Тили и се стигна до 17:17. Последва атака на Владо Николо и нова тройна българка блокада за пълния обрат 19:18. Мощен сервис на Владо Николов принуди французите да пратят топката в аут за 20:18, а при единична блокада на Теодор Тодоров за 21:19 Лоран Тили взе второто си прекъсване в гейма. Никола Марешал би сервис в аут, а след това България поведе с 23:20. Владо Николов атакува мощно по диагонала за геймбол при 24:21, а французите докоснаха мрежата за 25:22 и България спечели гейма.

ТРЕТИ ГЕЙМ
След равностойна игра и в третата част първата техническа пауза дойде при 6:8 след атака по блокадата на французите. България изравни за 10:10, след като Теодор Тодоров и Тодор Алексиев забиха невероятна блокада срещу атака на Ървин Нгапет. Мощна атака на Владо Николов доведе до ново равенство 12:12, но българите отстъпваха и при второто техническо прекъсване – 14:16. Националите изоставаха с три точки при 16:19 и Пламен Константинов взе прекъсване, след което разликата бе съкратена до 18:19 след атака в блокадата на Владо Николов. Кевин Тили направи 19:22, а Николай Пенчев се справи с тройна френска блокада за 20:22. България изравни при 23:23 след блокада, но Франция стигна до геймбол при 24:23. Виктор Йосифов изравни за 24:24, но въпреки това Франция спечели с 26:24 в третата част.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ
Българите отстъпиха инициативата в началото на четвъртата част и изоставаха с 1:4, а при първото техническо прекъсване губеха с 6:8. Тодор Алексиев намали до 10:13, но след това разликата бе запазена до 13:16 при втората техническа пауза. България изравни при 17:17, а след атака на Теодор Тодоров по блокадата и за 18:18. Битката продължи да се води точка за точка до 20:20, след което французите взеха две точки аванс и това се оказа като че ли преломният момент в гейма. Две поредни блокади изведоха Франция до геймбол. Ървин Нгапет хвана на блокада атака на Владо Николов и французите спечелиха частта с 25:21, за да се стигне до тайбрек.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 2:3 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15)

Картина от срещата - ТУК, ТУК и ТУК

Състави:

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Владимир Николов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев - Владислав Иванов-либеро
Резерви: Жеков, Агонцев, Петков, Салпаров, Градинаров, Николов, Учиков
Треньор: Пламен Константинов

ФРАНЦИЯ: Ървин Нгапет, Никола Льо Гоф, Бенжамен Тонюти, Антонен Рузие, Кевин Льо Ру, Кевин Тили - Женя Гребенников-либеро
Резерви: Агние, Линел, Пуйол, Марешал, Лафит, Росар, Сидибе
Треньор: Лоран Тили

ЗАГУБИХМЕ ПОЛУФИНАЛА ОТ ФРАНЦИЯ, НО НАШИТЕ МОМЧЕТА ЗАСЛУЖАВАТ АДМИРАЦИИ И БЛАГОДАРНОСТ ЗА ИГРАТА | 0 брой коментари | Регистрация