2024-04-20 @ 07:41 EEST
България се класира на четвърто място на Евроволей 2015 (ОБЗОР)
Спорт София. България се класира на четвърто място на Евроволей 2015. България загуби от Италия с 1:3 (20:25, 14:25, 25:23, 20:25) в мача за бронзовите медали от Европейското първенство по волейбол за мъже, на което страната ни бе домакин съвместно с италианците. Селекцията на Пламен Константинов завършва на четвърто място на първенството, като победителят ще бъде определен в мача между Словения и Франция, който тече в момента. Двубоят се игра пред повече от 12 000 зрители в зала „Арена Армеец“. Късно снощи националите ни загубиха драматично с 2:3 от Франция и може би умората от този полуфинал е оказала влияние върху играта им.

Ето как игра България срещу Италия (СТАТИСТИКА)

България загуби мача за третото място от Италия и остана на четвърто място на Европейското първенство по волейбол.

Нашите трябваше да се справят без куп контузени играчи, сред които се присъедини Николай Пенчев, а и да преодолеят разочарованието от загубата от Франция на полуфиналите.

Статистиката след мача показва, че най-резултатен в нашия отбор е Николай Учиков с 15 точки, постигнати в 26 атаки.

При изпълнението на сервис Тодор Алексиев води с 13 точки пред Учиков и Йосифов с по 12. Теодор Тодоров пък е най-добър на блокада от нашия отбор с 4 успешни опита за спиране на атаките на съперника.

Посрещането на контузилия се Пенчев е най-добро, въпреки че най-много топки от сервис са били насочени към Тодор Алексиев и либерото Владислав Иванов. http://www.blitz.bg

България се класира на четвърто място на Евроволей 2015 (ОБЗОР) | 0 брой коментари | Регистрация