изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls  
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria
    
 Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2024-04-24 @ 10:16 EEST
ПРЕДСТОИ СРЕЩА ЛАВРОВ-ЧАВУШОГЛУ В БЕЛГРАД    
По светаПо настояване на външния министър на Турция, в Белград днес или утре ще се проведе среща на Лавров с Чавушоглу, която анализатори считата, че може да бъде първа стъпка за намаляване на напрежението между Русия и Турция /материалът е на руски език/


Лавров не станет уклоняться от встречи с главой МИД Турции в Белграде

Глава МИД России Сергей Лавров заявил, что не будет уклоняться от встречи с министром иностранных дел Турции Мевлютом Чавушоглу. По его словам, встреча состоится на полях Совета министров иностранных дел ОБСЕ в Белграде 3–4 декабря, передает «Интерфакс».

«Турецкая сторона настоятельно просит организовать очную встречу с министром иностранных дел Турции на полях Совета министров иностранных дел ОБСЕ в Белграде. Мы не будем уклоняться от этого контакта, послушаем, что нам скажет господин Чавушоглу», — сказал Лавров на пресс-конференции с главой МИД Кипра Иоаннисом Касулидисом.

24 ноября российский самолет Су-24, который выполнял боевое задание в рамках борьбы с ДАИШ, был сбит турецким истребителем F-16 недалеко от границы с Турцией. Выживший пилот, а также представители Минобороны РФ опровергли заявления турецких властей о том, что они предупреждали российских пилотов.


 


Сходни връзки

ПРЕДСТОИ СРЕЩА ЛАВРОВ-ЧАВУШОГЛУ В БЕЛГРАД | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.

Stats
 Copyright ©2000 - 2003 © 2024 НДТ, Добрич, България
 Всички права запазени.
Powered By Geeklog 
Страницата е генерирана за 0.07 секунди