2024-04-19 @ 14:33 EEST
МАРЕК ПРЕКЪСНА ЧЕРНАТА СИ СЕРИЯ С ПОБЕДА НАД ТЕТЕВЕН
СпортВолейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) прекъсна черната си серия от 7 поредни загуби във всички турнири (б.р. 4 в Суперлигата и 3 в Шампионската лига). Момчетата на треньора Найден Найденов надиграха у дома с 3:1 (25:20, 25:18, 25:27, 25:19) в последен мач от 7-ия кръг.

Така двата тима си разменига местата във временното класиране. Дупничани са 7-и с 11 точки след 3 победи и 4 загуби, а Тетевен е 8-и с 10 точки също след 3 победи и 4 загуби. В следващия 8-и кръг Марек отново е домакин, но този път на Левски, а тетевенци приемат Монтана. Срещите са съответно в петък (11 декември) от 17,00 часа и в събота (12 декември) от 18,00 часа.
Първите два гейма домакините от Марек спечелиха без сериозни проблеми, като доминираха през по-голямата част от играта. Момчетата на Найден Найденов показаха разнообразна и стабилна игра срещу Тетевен, които не можаха да им се противопоставят и това бе достатъчно да поведат с 2:0 след 25:20 и 25:18. В третия гейм тетевенци взеха инициативата, като успяха да натрупат разлика в самото начало, която съумяха да поддържат почти през целия гейм. В самият край позволиха на дупничани да се върнат в гейма, като допуснаха изравняване при 24:24. Макар и трудно мобилизираният отбор на Тетевен успя да спечели гейма с 27:25 и да се върне в мача. В четвъртата част двата отбора започнаха равностойно, но след първото техническо прекъсване Марек успя да направи серия от точки, която успя да увеличи и задържи до края на гейма, завършил 25:19, с което Марек спечели и мача 3:1.

МАРЕК ПРЕКЪСНА ЧЕРНАТА СИ СЕРИЯ С ПОБЕДА НАД ТЕТЕВЕН | 0 брой коментари | Регистрация