1:0 Лоран Депотър (18), 1:1 Артьом Дзюба (65), 2:1 Даниел Миличевич (78)

0:1 Максуел Корне (37), 0:2 Александър Лаказет (76)

Валенсия, „Местая“
Съдия: Матей Юг (Слн)
НАПРЕД ПРОДЪЛЖАВАТ ОТБОРИТЕ В СИНЬО

**************

Приключи груповата фаза на Шампионска лига. Участие в „Топ 16“ на турнира си осигуриха отборите на Реал Мадрид и ПСЖ от група „А“, Волфсбург и ПСВ Айндховен от група "В", Атлетико Мадрид и Бенфика от група „С“, Манчестър Сити и Ювентус от група „D“, Барселона и Рома от група „Е“, Байерн и Арсенал от група „F“, Челси и Динамо Киев от група „G“, Зенит и Гент от група „Н“.

Арсенал победи с 3:0 Олимпиакос и се класира за следващата фаза на Шампионска лига

Арсенал се класира за осминафиналите на Шампионска лига след като победи с 3:0 Олимпиакос в гостуването си на стадион „Йоргос Карайскакис“. Оливие Жиру отбеляза и трите гола за англичаните.

Преди началото на срещата Арсенал се нуждаеше от победа с две или повече попадения, за да изместят гърците от втората позиция в групата.

В крайна сметка те успяха да изпълнят целта си и ще очакват жребия за следващата фаза на 14 декември. За Олимпиакос остава участието в Лига Европа.

Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Динамо (Загреб) в мач от Шампионска лига

Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 като гост Динамо (Загреб) в мач от група „F“ на Шампионска лига. Роберт Левандовдски вкара двете попадения за германците, а Томас Мюлер пропусна да направи резултата класиически, след като не успя да отбележи от дузпа в 88-ата минута.

След този успех, Байерн спечели групата с актив от 15 точки, следван от Арсенал с 9 , Олимпиакос също с 9 и Динамо с 3.

Гент ще играе на осминафиналите след победа над Зенит с 2:1

Гент поднесе изненадата в Група Н в Шампионската лига. Отборът победи на своя стадион Зенит с 2:1 и се класира за осминафиналите, като стана първият тим от Белгия, който се класира за тази фаза в най-престижната клубна надпревара.

Челси победи Порто с 2:0 в мач от Шампионска лига

Отборът на Челси победи Порто с 2:0 в мач от група "G" на Шампионска лига, игран на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон. Автогол на Маркано даде преднина на англичаните в 12-ата минута, а Вилиян в 52-ата оформи крайния резултат.

След този успех, футболистите на Челси спечелиха групата с актив от 13 точки, следвани от Динамо (Киев) с 11, Порто с 10 и Макаби с 0.

Валенсия загуби от Лион с 0:2 и отпадна от Шампионска лига

Валенсия загуби от Лион на стадион „Местая” с 0:2. Дебют като старши треньор на испанския клуб направи Гари Невил. Неговият отбор завърши на третата позиция и ще играе в турнира Лига Европа

Динамо (Киев) победи с 1:0 Макаби (Тел Авив) в мач от Шампионска лига

Отборът на Динамо (Киев) се класира за следващата фаза на Шампионска лига след като победи Макаби (Тел Авив) с 1:0 в мач от група "G". Попадението за домакините от Киев бе дело на Гармаш в 16-ата минута.

След този успех, украинците завършиха на второ място в групата с актив от 11 точки, а гостите от Израел останаха на последно без спечелена точка.

Волфсбург победи Манчестър Юнайтед с 3:2 в мач от Шампионска лига

На стадион „Волфсбург Арена“ Волфсбург победи Манчестър Юнайтед с 3:2  в мач от група „В“ на Шампионска лига. Голмайстори за домакините станаха Налдо в 13-ата и 84-ата, и Аделино Виериня в 29-ата минута. За Юнайтед Антони Марсиал откри в 10-ата минута, а Гуилавоги си отбеляза автогол.

В тази група за „Топ 16“ на турнира се класират отборите на Волфсбург и ПСВ Айндховен. Манчестър Юнайтед ще продължи в Лига Европа. Четвъртият отбор ЦСКА Москва отпада от турнирите.

Роналдо отбеляза 4 гола на Малмьо, за победата с 8:0 в ШЛ

Реал (Мадрид) победи Малмьо с 8:0 в мач от група А на Шампионската лига. Това беше най-убедителната победа на Реал от началото на сезона. В герои на срещата се превърнаха Кристиано Роналдо и Карим Бензема. Португалската звезда наниза 4 гола във вратата на Виланд, а френският национал се отчете „само” с хеттрик. Осмото попадение за Реал заби хърватинът Матео Ковачич.

Манчестър Сити изпревари Ювентус за първото място

Манчестър Сити спечели първото място в група D на Шампионската лига. „Гражданите” пречупиха коравия тим на Борусия Мьонхенгладбах с 4:2 и финишираха с 12 точки. Ювентус остана с 11, след като падна като гост на Севиля с 0:1. Сити успя да поведе чрез Серхио Агуеро (16), но гостите направиха пълен обрат с голове на Юлиан Корб (19) и Рафаел (42). В 80-ата минута все пак страхотният натиск към вратата на Зомер даде резултат. Рахийм Стърлинг овладя пас от Вилфред Бони и изравни – 2:2. Секунди по-късно "гражданите" стигнаха до пълен обрат, след като отново Бони пусна към Стърлинг и той направи 3:2. В 85-ата минута включилият се перфектно в мача Бони фиксира крайното 4:2. Борусия остана аут от Европа.

Ювентус изпусна първото място в групата си

Севиля надви Ювентус с 1:0 в последен мач от група D на Шампионската лига. Единственото попадение заби бившият нападател на гостите Фернандо Йоренте. По този начин Старата госпожа (11 точки) изпусна първото място, на което се оказа Манчестър Сити (12). Севиля ще играе в Лига Европа напролет, докато Борусия Мьонхенгладбах напуска евротурнирите.

Програма и резултати за 6-и кръг от груповата фаза на Шампионска лига:

8 декември 2015 г.

Група А

21:45 часа, ПСЖ – Шахтьор (Донецк) 2:0

21:45 часа, Реал (Мадрид) - Малмьо 8:0

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен продължават в Шампионска лига, Шахтьор Донецк в Лига Европа.

Група В

21:45 часа, Волфсбург – Манчестър Юнайтед 3:2

21:45 часа, ПСВ Айндховен – ЦСКА (Москва) 2:1

Волфсбург и ПСВ Айндховен продължават в Шампионска лига, Манчестър Юнайтед в Лига Европа.

Група С

21:45 часа, Галатасарай – Астана 1:1

21:45 часа, Бенфика – Атлетико (Мадрид) 1:2

Атлетико Мадрид и Бенфика продължават в Шампионска лига, Галатасарай в Лига Европа.

Група D

21:45 часа, Манчестър Сити – Борусия (Мьонхенгладбах) 4:2

21:45 часа, Севиля - Ювентус 1:0

Манчестър Сити и Ювентус продължават в Шампионска лига, Севиля в Лига Европа.

9 декември 2015 г.

Група "Е"

Байер (Леверкузен) – Барселона 1:1

Рома – БАТЕ Борисов 0:0

Барселона и Рома продължават в Шампионска лига, Байер Леверкузен в лига Европа.

Група "F"

Динамо (Загреб) – Байерн 0:2

Олимпиакос – Арсенал 0:3

Байерн и Арсенал продължават в Шампионска лига, Олимпиакос в лига Европа.

Група "G"

Динамо (Киев) – Макаби (Тел Авив) 1:0

Челси – Порто 2:0

Челси и Динамо Киев продължават в Шампионска лига, Порто в лига Европа.

Група "Н"

Валенсия – Олимпик (Лион) 0:2

Гент – Зенит 2:1

Зенит и Гент продължават в Шампионска лига, Валенсия в Лига Европа.

Резултатите от последните мачове в групите на Шампионска лига | 0 брой коментари | Регистрация