2024-04-23 @ 19:39 EEST
ПИРИН (РАЗЛОГ) ИЗМЪКНА ДРАМАТИЧНО 3:2 В ТЕТЕВЕН СЛЕД 26 БЛОКА!
СпортМъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) постигна 10-а победа в Суперлигата, след като се наложи като гост на Тетевен Волей с 3:2 (25:23, 21:25, 23:25, 25:23, 15:9) в доста драматичен мач от 14-ия кръг, игран пред около 400 зрители в зала "Георги Бенковски".
Така Пирин е на 4-о място във временното класиране с 10 победи, 4 загуби и 28 точки, а тетевенци са 7-и с 5 победи, 9 загуби и 17 точки. В следващия 15-и кръг разложани са гости на шампиона Марек Юнион Ивкони (Дупница) в дербито, а Тетевен гостуват на аутсайдера Миньор (Перник). Срещите са в събота (20 февруари) съответно от 17,00 и 16,00 часа.

Драмата в мача бе пълна, като домакините от Тетевен успяха да обърнат първоначалното изоставане и да поведат с 2:1. В четвъртия гейм домакините дръпнаха с 10:6, но тогава някои спорни съдийски решения се оказаха ключови, като при едно от тях първият съдия коригира първоначалното си отсъждане след консултация с втория рефер, и това малко или много повлия. В резултат на това отборът на Пирин направи обрат до 16:13 и след това успя да вкара срещата в тайбрек след 25:23. В него момчетата на треньора Иван Дурев успяха да се наложат с 15:9 и да спечелят с 3:2.
В този мач отборът на Пирин бе буквално като истинска стена, след като направи повече от внушителни и впечатляващи 26 блока!!! Над всички за Пирин бе Венцислав Георгиев със страхотните 29 точки (3 блока, 2 аса и 49% ефективност в атака) за победата. Костадин Гаджанов пък добави още 18 точки (6 блока!!!, 2 аса и 56% ефективност в атака) за успеха. За домакините от Тетевен Волей Емилиян Мирчев реализира 19 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) ИЗМЪКНА ДРАМАТИЧНО 3:2 В ТЕТЕВЕН СЛЕД 26 БЛОКА! | 0 брой коментари | Регистрация