2024-04-24 @ 20:46 EEST
Нищо ново – Левски пак се издъни
Спорт Локомотив Пловдив и Левски завършиха наравно 1:1 в най-интересния мач от 24-ия кръг на "А" група. На стадиона в парк "Лаута" двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първото "черно-белите" имаха надмощие и Ванчо Траянов откри резултата в 17-ата минута. После Мартин Камбуров пропусна две чисти положения, а малко след подновяването на играта Венцислав Христов с първия си гол за Левски оформи крайното 1:1. В класирането столичани са втори с 36 точки, докато "черно-белите" са на седма позиция с 21 т.

В титулярния състав Илиан Илиев заложи на двама бившия футболисти на "сините" – Пламен Крумов и Стефан Велев, а от 1-ата минута стартираха и опитните Александър Тунчев, Кирил Котев, Емил Гъргоров, както и кошмарът на Левски Камбуров, който се завърна след изтърпяно наказание от три мача.

Капитанът на столичани Веселин Минев също беше на разположение след санкция, а в предни позиции Стойчо Стоев избра Франсис Нар, Мигигел Бедоя и Божидар Краев, докато Христов бе оставен на резервната скамейка.

Левски стартира мача в Пловдив по-активно, но домакините създадоха първото опасно положение в мача. В 6-ата минута те организираха бърза атака, при която Пламен Крумов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Мартин Камбуров засече с глава, но твърде леко. 5 минути по-късно и столичани имаха шанс да открият резултата. Тогава Роман Прохазка проби и навлезе във вратарското поле, където се опита да върне към Франсис Нар, който обаче беше блокиран.

В 17-ата минута домакините все пак поведоха. Емил Гъргоров стигна топката точно до аутлинията, Александър Александров не успя да го блокира добре и бившата звезда на ЦСКА и Лудогорец върна на границата на пеналта. Там Ванчо Траянов с безпощаден шут точно до гредата матира Боян Йоргачевич за 1:0!
След малко повече от половин час игра Локомотив беше на косъм от втори гол. При нова контра, последва центриране в наказателното поле, където Веселин Минев изчисти точно на крака на непокрития в наказателното поле Стефан Велев и халфът веднага стреля мощно, но на сантиметри от напречната греда.

Три минути преди края на полувремето "смърфовете" изпуснаха нова златна възможност да удвоят преднината си. Камбуров беше изпуснат от централните защитници на Левски и излезе очи в очи с Йоргачевич, но вратарят предвидливо излезе, скъси ъгъла, след което изби с дясната ръка.

На почивката Стойчо Стоев взе мерки и пусна в игра втори нападател в лицето на Венцислав Христов за сметка на опорния халф Джереми Де Ноойер. Този ход се оказа успешен и в 54-ата минута бившият стрелец на Берое възстанови равенството. Бедоя с отличен прехвърлящ пас от границата на пеналта намери Краев в наказателното поле, който с едно докосване продължи към Христов и той с удар в далечния ъгъл матира Ел Харуби за 1:1!

Три минути по-късно Левски пропусна чудесна възможност да направи пълен обрат. Тогава Бедоя пусна извеждащ пас към Нар, Крум Стоянов сгреши и крилото намери Христов в наказателното поле, чийто удар обаче премина покрай лявата греда. В следващите минути столичани взеха инициативата и след малко повече от час игра резервата Мики Орачев проби отляво в наказателното поле, беше леко задържан, но все пак успя да отправи удар, който беше париран от Ел Харуби.

Четири минути преди края Локомотив пропусна чудесна възможност да стигне до победата. След фаул, се получи меле в наказателното поле, Камбуров беше с гръб към вратата, но успя да стреля от близко разстояние, но не затрудни Йоргачевич.

До края не падна нов гол и двата отбора поделиха точките.

Локомотив (Пд) - Левски 1:1