2024-04-25 @ 18:12 EEST
Рома стресна Реал, но „Кралете“ са на четвъртфинал.
СпортРеал Мадрид се класира за осминафиналите в Шампионската лига след победа с 2:0 у дома над Рома. Тя обаче не дойде никак лесно, след като „вълците“ пропуснаха поне пет много чисти положения и то все при резултат 0:0. Първата среща на „Олимпико“ завърши с 2:0 за „белите“, което даде малко повече спокойствие за тима на Зинедин Зидан.

Това обаче можеше да се окаже много голям минус, ако не бяха пропуските на италианците. Вместо това Кристиано Роналдо (64) и Хамес Родригес (68) приключиха „вълците“ за четири минути и успокоиха феновете на „Бернабеу“.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, макар и без голове. Реал Мадрид владееше повече топката, но контраатаките на Рома бяха убийствени. При една от тях Мохамед Салах направи за смях защитниците на домакините по дясното крило и пусна на Един Джеко, който останал сам срещу Кейлор Навас стреля в аут.

Реал отговори с много силен удар на Лука Модрич от близо 30 метра, който беше избит с много усилия от Войчех Шчесни.

Последва нов грандиозен пропуск на италианците. Реферът не видя нарушение на Лука Дин срещу Данило и последва нова контраатака, при която Салах остана сам срещу Навас. Египтянинът обаче също стреля от грешката страна на гредата.

Реа отговори с удари от далечно разстояние на Гарет Бейл и Тони Кроос. В 31-та минута Бейл изведе Роналдо сам срещу Шчесни, но полякът успя да излезе и да скъси ъгъла, а след това и да спаси удара на Кристиано.

Реал натисна сериозно след почивката и в 50-та минута имаше прекрасно положение за гол. Роналдо, Марсело и Хамес стреляха последователно след разбъркване в полето на Рома, но така и не намериха верния кът към мрежата.

В ответната атака Рома отново изпусна супер положение. Салах беше на върха на атаката, но поредният му удар с левия крак пак мина на сантиметри от гредата. В 56-та минута Кейлор Навас спаси страхотен удар на Алесандро Флоренци, а гол за Рома така и не падаше. Малко след това и Манолас не можа да преодолее Навас.

В 61-та минута Зинедин Зидан смени Гарет Бейлс с Лукас Васкес, който изработи първото попадение. Само три минути по-късно Васкес проби по дясното крило и подаде на Кристиано Роналдо, който от границата на вратарското поле вече нямаше как да сбърка – 1:0 за Реал. Това беше 13-ти гол на португалеца в Шампионската лига този сезон.

В 68-та минута всичко свърши. Роналдо изведе Хамес Родригес на стрелкова позиция, а колумбиецът с удар между краката на Шчесни от малък ъгъл направи 2:0. След още две минути Роналдо бе пред второто си попадение, пак след асистенция на Васкес. Португалецът обаче пропусна невероятно положение и стреля в аут сам срещу Шчесни.

До края темпото на игра спадна, а „Бернабеу“ избухна в аплодисменти, когато на терена се появи Франческо Тоти. Каръкът за Рома продължи и в 88-та минута Диего Пероти удари гредата зад Навас. Така заслужено след двата мача за четвъртфиналите продължава Реал Мадрид.

Реал Мадрид – Рома 2:0

1:0 Кристиано Роналдо 64‘

2:0 Хамес Родригес 68‘

Реал Мадрид: Навас, Данило, Пепе, Рамос, Марсело, Кроос, Модрич (75 – Хесе), Касемиро (83 – Ковачич), Хамес, Бейл (61 – Васкес), Роналдо

Рома: Шчесни, Флоренци, Манолас, Зуканович, Дин, Кейта (86 – Майкон), Пянич (45- Венкюр), Пероти, Салах, Ел Шаарави (64 – Тоти), Джеко

Рома стресна Реал, но „Кралете“ са на четвъртфинал. | 0 брой коментари | Регистрация