2024-04-19 @ 01:09 EEST
За сефте: Волфсбург е четвъртфиналист в ШЛ + ВИДЕО
СпортВолфсбург се класира за първи път в историята си на четвъртфиналите на Шампионската лига, побеждавайки Гент с 1:0 в осминафинален мач-реванш, игран стадион "Фолксваген Арена". Така германците продължават напред с общ резултат 4:2.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което белгийците се опитваха да вземат инициативата, но не показаха нужните умения и способности.

Четвърт час преди края на редовното време Волфсбург успокои феновете си, а в основата на гола бе намиращият се в чудесна форма Юлиан Дракслер. Той проби в наказателното поле и сервира топката на Андре Шюрле, вкарал на празна врата.

Момчетата на Дитер Хекинг стартираха леко предпазливо. При една постепенна атака Шюрле беше изведен на сравнително добра позиция, но в последния момент бранител изчисти. Гент погледна в предни позиции и отправи първия удар в мача, но Миличевич шутира неточно.

Белгийците дори бяха доста по-агресивни от своя опонент, преследвайки два задължителни гола, които да им дадат възможност да се класират напред. Саймън пробва технично изпълнение, но в ръцете на Кастеелс.

Преди да изтече четвърт час Шюрле подаде за Макс Крузе, който се завъртя и стреля, но покрай гредата. Малко след това Гилавоги отправи много тежък изстрел извън наказателното поле, но Селс успя да спаси.

Оставащите до края на първото полувреме минути бяха изключително скучни, като нито един от двата отбора не стигна до интересна ситуация пред вратата на противника.

Веднага след почивката момчетата на Дитер Хекинг стигнаха до пряк свободен удар, но силният удар на Родригес намери стената. След това Данте стреля с глава, но над целта, а шутът на Луис густаво попадна в обсега на стабилния Селс.

Хубав пробив отляво на Саймон даде възможност на Миличевич да бие от движение, но кълбото прелетя покрай левия страничен стълб. На отсрещната врата Шюрле отправи точен, но изключително слаб удар.

Двайсетина минути преди края на редовното време влезлият като резерва Кулибали шутира мощно, но право в ръцете на Кастеелс. Още при следващата си атака Волфсбург можеше да отбележи, но Шюрле се забави и беше блокиран.

В 74-та се случи логичното. Волфсбург сътвори много добра атака. Юлиан Дракслер получи отдясно, нахлу в наказателното поле и върна за свободния Андре Шюрле, който вкара в опразнената врата.

До края на мача гостите сътвориха две сравнително прилични контраатаки, но при по-опасната от тях Кастеелс изби без проблеми.

Волфсбург - Гент 1:0

1:0 Андре Шюрле - 74'

Волфсбург: Кастеелс, Данте, Кнохе, Родригес, Треш, Луис Густаво, Гилавоги, Арнолд (Виериня - 83'), Дракслер (Калиджюри - 78'), Шюрле (Шефер - 88'), Крузе

Гент: Селс, Нилсен, Герсон, Азаре, Рафиня (Фоке - 78'), Дежагере, Нето, Кумс, Миличевич, Матон (Сайеф - 68'), Саймън (Кулибали - 70')

За сефте: Волфсбург е четвъртфиналист в ШЛ + ВИДЕО | 0 брой коментари | Регистрация